1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ADALET PERSONEL ALIMI

  4. Adalet Bakanlığı 400 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı
Adalet Bakanlığı 400 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı 400 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından naklen 400 icra müdür yardımcısı alımı kapsamında nihai başarı sonuçları açıklandı. Adalet Bakanlığı personel alımı sonuçlarına My Memur haberden ulaşalabilirsiniz.

A+A-

Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı naklen 400 memur alımı kapsamında İcra kâtipleri arasından 04 Mayıs 2019 tarihinde yapılan icra müdür yardımcılığına geçiş sınavı nihai başarı sonuçları aşağıdaki linkte yayınladı. Başarılı olanların görev yerlerinin belirlenmesi amacıyla düzenlenecek olan kur’a tarihi ve yeri ayrıca ilan edilecektir.

400 İCRA MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAVLARI NASIL YAPILDI?

Yazılı sınavda değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapıldı, doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar doğru cevap sayısını etkilenmedi. Yazılı sınavda genel yetenek ve genel kültür soruları yirmi (20), alan bilgisi soruları seksen (80) puan ağırlığına sahip olacak şekilde değerlendirilir.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Puan= (Doğru Sayısı/ Soru sayısı)*20; Alan Bilgisi Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı)*80; Başarı Puanı= (Genel Yetenek ve Genel Kültür Puan) + (Alan Bilgisi Puan) formülü kullanılacaktır.

Tam puan virgülden sonra ondalık dilim ne olursa olsun bir üst puana tamamlanmayacağı belirtilmişti. Yazılı sınavda yüz tam puan üzerinden Genel Başarı Puanı en az yetmiş puan almak kaydıyla en yüksek puan alandan başlamak üzere, sınav ilanında belirtilen kadro sayısının (400) bir katı fazlası (800) aday sözlü sınava çağrılmaya hak kazanacaktır.

SÖZLÜ SINAVA KAÇ ADAY ÇAĞRILDI?

800 üncü adayla aynı puanı alan diğer adaylarda sözlü sınava katılmaya hak kazanacaklar ve Bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınava çağrıldı. Ancak; başarı oranı ilan edilen kadronun bir katı fazlasının altında olursa, sadece 70 ve üzeri puan alanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaklar ve sözlü sınava çağrıldı.

Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler