Adalet Bakanlığı açıktan 145 memur alım başvuruları yarın sona eriyor

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak açıktan 145 memur alımı için başvurular yarın sona erecek. En az lise mezunu, KPSS 70 puan, detaylı bilgi haberimizde.

23394
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak açıktan 145 memur alımı için başvurular yarın sona eriyor. Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere mühendis, mimar, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, hizmetli kadroları ile çocuk ağır ceza, çocuk ve aile mahkemelerinde çalıştırılmak üzere psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrolarına sözlü sınav ile 145 memur alım başvuruları 10 Ağustos 2016 tarihinde sona erecek.

Adalet Bakanlığının açıktan 145 memur alımına lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek. Başvurular sonucunda sözlü sınava çağırılacak adaylar, ortaöğretim ve önlisans mezunları için 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı, lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı puan türüne göre en yüksek puandan başlanarak belirlenecek. Başvuru yapabilmek için, ortaöğretim mezunlarının KPSSP94, önlisans mezunlarının KPSSP93, lisans mezunlarının ise KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Sözlü sınava mühendis, mimar, psikolog, pedagog, sosyal çalışmacı, koruma ve güvenlik görevlisi, hizmetli unvanları için ilan edilen kadroların 5 katı, şoför unvanı için ilan edilen kadronun 10 katı aday çağırılacak.

Başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması isteniyor. Adalet Bakanlığının açıktan memur alımına başvuru yapacak adayların 10 Ağustos 2016 günü mesai bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğüne şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığa ulaşacak şekilde posta yolu ile müracaat etmeleri gerekiyor. Adalet Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylı bilgi, başvuru şartları, alım yapılacak iller ve ilan metni için tıklayınız.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    İs istiyorum duyun artik

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!