Adalet Bakanlığı açıktan 210 memur alım başvuruları başladı

Adalet Bakanlığının yapacağı açıktan 210 memur alımına başvurular başladı. KPSS 70 puan, lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek.

23566
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanlığının yapacağı açıktan 210 memur alımına başvurular başladı. Adalet Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu memur olarak istihdam edilmek üzere 210 personel alımı yapılacağı ilan edilmişti. Adalet Bakanlığı memur alımlarına başvurular bugün başlayıp 05 Eylül 2016 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecek. Adalet Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarında zabıt katibi, şoför, aşçı ve kaloriferci kadrolarına açıktan uygulamalı ve sözlü sınavla 210 memur alımına göre lise, önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecekler.

Adalet Bakanlığı 210 memur alımı kadro dağılımı  23 kadrolu zabıt katibi, 161 kadrolu şoför, 18 kadrolu aşçı ve 8 kadrolu kaloriferci olarak ilan edildi. Başvuru yapacak adaylardan lisans mezunlarının 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunlarının 2014 yılı KPSSP93, ortaöğretim mezunlarının 2014 yılı KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yüksek puan almış olmaları gerekiyor. Başvuru şartlarından bazıları Türk vatandaşı olmak, 35 yaşını bitirmemiş olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Adaylar başvurularını alım yapılacak illerin Adalet Komisyonlarına veya Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapabilecekler. Başvurular sonucunda KPSS puan sıralamasına göre oluşacak listeye giren adaylar uygulamalı ve sözlü sınava çağırılacaklar. Sözlü sınava girmeye hak kazananlar en geç 13 Ekim 2016 Perşembe günü ilgili komisyonlarda ve varsa ilgili komisyon internet sitelerinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacak. Sözlü sınavlar 24 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 09:00’da başlayacak. Sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılacak.İlanın tam metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ. Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!