Adalet Bakanlığı açıktan 210 memur alımı yapacak

Adalet Bakanlığına değişik branşlarda memur kadrosuna 210 personel alımı başladı. KPSS en az 70 ve en az lise mezunu.

23538
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından yapılan duyuruya göre Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında zabıt katibi, şoför, aşçı ve kaloriferci branşlarında istihdam edilmek üzere açıktan sınavla kadrolu 210 memur alımı yapacak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi kapsamında, Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı veya sözlü sınav sonucuna göre 23 kadrolu zabıt, 161 kadrolu şoför, 18 kadrolu aşçı ve 8 kadrolu kaloriferci olmak üzere toplam 210 memur personel alınacaktır. Yapılacak sözlü sınava, lisans mezunları 2016 KPSS sınavından, ortaöğretime ve önlisans mezunları ise 2014 KPSS sınav puanından en az 70 puana sahip olanlar başvuru yapabilecek.

Başvuru yapacak adayların 35 yaşını bitirmemiş olması, KPSS sınavından en az 70 puana sahip olması, askerlikle ilişiğinin olmaması, kamu haklarından mahrum olmaması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması gerekmektedir.

Başvurular alım yapılacak ilin adalet komisyonuna yapılacak olup, 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü başlayıp, 5 Eylül 2016 Pazartesi günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Sözlü sınava girmeye hak kazananlar en geç 13 Ekim 2016 Perşembe günü ilgili komisyonlarda ve varsa ilgili komisyon internet sitelerinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Sözlü sınavı 24 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 09:00’da adaylar sözlü sınava alınacaklardır. İlanın tüm metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ. Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!