Adalet Bakanlığı alım yapacağı kadro sayısını arttırdı

Adalet Bakanlığı 1 Temmuzda yayınladığı ilandaki bin 200 olan hakim ve savcı kadro sayısını 2 bin 200’e çıkardı. Toplamda 2 bin 500 personel alınacaktır. Detaylar haberimizde.

23246
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanlığından 1 Temmuzda yayınlanan ilana ilişkin yapılan yazılı açıklamada kadro sayısının 2 bin 200’e çıkarıldığını açıkladı. Yazılı açıklamada alınacak alıma göre 2 bin adli hakım adayı ve 200 idari yargı hâkim adayı alınacağı belirtildi. 1 Temmuzda yayınlanan ilanda ise 750 adli yargı hâkim ve savcı adayı, 150 yargı idari hâkim adayı, 200 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkimi ve savcı adayı, 100 avukatlık mesleğinden idari yargı hâkimi alınacağı belirtilmişti.

Yapılan açıklamada Adli yargı sınavına katılacak adayların sayısı 6 bin kişi olacaktır. Eğer 6 bin kişi 70 puan ve üzeri alanlardan bulunamazsa sadece 70 ve üzeri puan alan adaylar sınava girebilecektir. İdari yargı sınavında ise 600 kişi mülakata katılmaya hak kazanacak. Yine adli yargı sınavında olduğu gibi 70 ve üzeri puan alanlardan 600 kişi bulunamazsa sadece 70 ve üzeri puan alanlar sınava girecektir.

Avukatlık mesleğinden olanların gireceği sınavlar da ise herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Önceki yazıda belirtildiği gibi 200 avukatlık mesleğinden adli yargı hâkimi ve savcı adayı, 100 avukatlık mesleğinden de idari yargı hâkimi alınacak. Yayınlanan duyurunun tam metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!