1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Adalet Bakanlığı Bin 600 Hakim ve Savcı Alımı Mülakat Adayları Belli Oldu
Adalet Bakanlığı Bin 600 Hakim ve Savcı Alımı Mülakat Adayları Belli Oldu

Adalet Bakanlığı Bin 600 Hakim ve Savcı Alımı Mülakat Adayları Belli Oldu

Adalet Bakanlığı 2018 yılı hakim ve savcı alımı yazılı sınav sonuçlarına dair iptal sonrası mülakat adayları belirlendi. Detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Adalet Bakanlığı tarafından 2018 yılı 1600 hakim ve savcı alımları kapsamında mülakata katılacak adaylar belirlendi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı yazılı sınav sorularının mahkeme tarafından iptal edilmesi sonucu mülakat listesi ve mülakata katılacak adayların başvuru yapacağı bağlantıya aşağıdaki duyuru metninden direkt ulaşabilirsiniz.

PERSONEL ALIMI MÜLAKAT BAŞVURULARI

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklama: 29 Aralık 2018 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan adli yargı hâkim ve savcı adaylığı, idari yargı hâkim adaylığı, avukat-adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavlarının ortak alan bilgisi testinde yer alan iki soru mahkemece iptal edilmiştir. Bu nedenle ÖSYM’ce yapılan yeniden değerlendirme sonuçlarına göre mülakata girmeye hak kazanan adayların mülakat için gerekli bilgi ve belgelerini https://www.turkiye.gov.tr/ internet sayfasından elektronik ortamda 06-09 Eylül 2019 tarihleri arasında eksiksiz ve tam olarak doldurmaları gerekmektedir.

2018 dönemi için tespit edilen ihtiyaç durumuna göre Bakanlığımızca yazılı yarışma sınavı ve mülâkat ile  9-5 dereceli kadrolara;

1000 adlî yargı hâkim ve savcı adayı,

500 avukatlık mesleğinden hâkim ve savcı adayı,

100 idari yargı hâkim adayı alınacak olup, yazılı yarışma sınavları, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 29 Aralık 2018 Cumartesi günü Ankara’da iki oturumda gerçekleştirilmişti.

Soru iptali üzerine ÖSYM’ce yapılan yeniden değerlendirme sonucu mülakata katılmaya hak kazanan adaylar, başvuru ve duyuru tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler