1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Adalet Bakanlığı - CTE 11078 Personel Alımı İlanı İçin Adaylar Gün Sayıyor
Adalet Bakanlığı - CTE 11078 Personel Alımı İlanı İçin Adaylar Gün Sayıyor

Adalet Bakanlığı - CTE 11078 Personel Alımı İlanı İçin Adaylar Gün Sayıyor

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için 2019 yılında toplam 11 bin 78 personel alımı yapılacak. 2019 yılı Adalet ve CTE personel alımlarının bir an önce yapılması talep ediliyor!

A+A-

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün son açıklamasının üzerinden de 3 hafta geçti. 2019 yılı personel alımı sayısı ve ne zaman alınacağına dair detaylar açıklanmıştı. Alım yapılacak branşlar ve detayları sayın yetkililere hatırlatmak ve konuyu gündemde tutmaya devam ediyor. Adalet ve CTE 2019 yılı personel alımları daha fazla gecikmemesi adına, Adli tatil öncesi başlatılması elzemdir!

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı ile Adliyeler, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlükleri için toplamda 2019 yılında 11 bin 78 personel alımı müjdesi verilmiş ve özellikle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının alındığı belirtilmişti. Sürecin daha fazla uzamaması adına 100 binlerce adayın talepleri doğrultusunda sürecin başlatılmasını bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında başlatılan alım süreci 2019 için Haziran olmasına rağmen henüz başlatılamadı!

ADALET VE CTE PERSONEL ALIMLARI HANGİ BRANŞLARA OLACAK?

Adalet ve CTE personel alımları zabıt katibi, infaz koruma memuru, icra katibi, mübaşir ve destek personel alımları olarak gerçekleşecek. Bilindiği üzere en çok alımlar Zabıt katipliği ile İKM için olmakta.

SON PERSONEL ALIMI BRANŞLARI VE KONTENJANLARI NASILDI? (Adalet Bakanlığı)

Adli ve İdari yargı için 4 bin 771 sözleşmeli zabıt kâtibi, 527 sözleşmeli mübaşir, 27 sözleşmeli şoför, 99 sözleşmeli teknisyen ve 69 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 5 bin 493 personel alımı yapılmıştı.

SON PERSONEL ALIMI BRANŞLARI VE KONTENJANLARI NASILDI? (CTE)

6 bin 681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7 bin 467 personel alımı yapıldı. Son alımda Adalet Bakanlığına 5 bin 493, CTE için de 7 bin 467 personel alımı yapıldı.

54030.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler