1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı CTE 171 Memur Alımı Başvuruları Başladı!
Adalet Bakanlığı CTE 171 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Adalet Bakanlığı CTE 171 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) 2019 yılı memur alımı kapsamında 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı başvuruları başladı.

A+A-

Adalet Bakanlığı personel alımı kapsamında; CTE 171 personel alımı için başvurular başladı. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından yayınlanan, kamu personeli alım ilanı kapsamında, başvurular bugün itibariyle başladı.

CTE PERSONEL ALIMI DETAYLAR

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) 2019 personel alımı kapsamında sözlü sınavla erkek adaylar arasından 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alınacağını duyurdu. Alım sözlü sınava, 2018 KPSS Lisans sınavına katılıp KPSSP3 puan türüne göre alınacak.

BAŞVURU TARİHİ VE YERİ

CTE Personel alımı için başvuru yapacak olan adaylar, 22.07.2019 tarihinde başlayıp 07.08.2019 tarihi mesai saati bitimine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına şahsen yapabilecekler.

BAŞVURUDA ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

• Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan resimli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport) fotokopisi,

•Başvuru Formu (ek-2),  

• Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (2 adet hazırlanacaktır) (ek-3),

• Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti ya da ilgili kurumunca (üniversite veya fakülte yetkilisi, adliye yazı işleri müdürü vb.) verilen onaylı örneği  (adaylar başvuru sırasında öğrenim durumlarını gösteren belgenin aslını ibraz etmeleri halinde başvuruyu kabul eden memur tarafından da onaylanabilecektir),

•Geçerli merkezî sınav sonuç belgesinin (KPSS) çıktısı,

• Halen, kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görevine devam edenlerin bağlı bulundukları kurumdan alacakları hizmet belgesi,

• Vesikalık fotoğraf bulunan özgeçmiş,

SÖZLÜ SINAV

Sözlü sınava girecek adayların isimleri ve sözlü sınava girecekleri yer ile sözlü sınav tarihi 02/09/2019 tarihinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden www.cte.adalet.gov.tr ilân edilecektir.

Sözlü sınava, 2’nci maddede belirtildiği üzere 2018 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava katılacaktır.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sınava gelirken Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan resimli kimlik belgesini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Sözlü sınavda;

•İlgilinin yerleştirileceği unvanın gerektirdiği mesleki bilgi 40,

• Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,

•Genel kültür 20,

•Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

İlgilinin yerleştirileceği unvanın gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; yerleştirileceği unvanın gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Nihai başarı listesi, adayların merkezi sınav ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanmak üzere oluşturulacaktır. Nihai başarı listesi Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü internet adresinde ilân edilecek, ayrıca ilgililere tebligat yapılmayacaktır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler