1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı - CTE 6 Bin 111 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
Adalet Bakanlığı - CTE 6 Bin 111 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı - CTE 6 Bin 111 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 2500 Zabıt Katibi ve Mübaşir alımı ile CTE 3611 sözleşmeli İKM, sağlık memuru, şoför, teknisyen, kaloriferci, büro personeli ve aşçı alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı 6111 personel alımı başvuru formları ve ilanları için tıklayınız.

A+A-

Adalet Bakanlığı ve CTE sözleşmeli personel alım ilanlarını ve başvuru formlarını yayımladı. Adalet Bakanlığı ve Cezatevkifevleri Genel Müdürlüğü için yapılacak toplam 6 bin 111 sözleşmeli personel alımı genel ve özel şartlarını, KPSS şartını, yaş şartını, başvuru komisyonlarını ve tüm detayları sizler için alım süreci boyunca My Memur olarak incelemeye ve sorularınıza cevap aramaya devam edeceğiz.

 

Başvuru tarihleri!

 

Adalet Bakanlığı zabıt katibi ve mübaşir alımı için başvurular 13 Ekim iler 24 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak. CTE 3 bin 611 İnfaz ve Koruma Memuru İKM, sağlık memuru, şoför, teknisyen, kaloriferci, büro personeli ve aşçı alımı için başvuru tarihi 13 Ekim ile 25 Ekim tarihleri arasında yapılacak. (Bakanlık 24 Ekim, CTE 25 Ekim olduğunu unutmayınız!)

 

Bknz: Adalet Bakanlığı CTE Teknisyen Alımına Kimler Başvuru Yapabilir

BknzCTE Sağlık Memuru Alımı Başvuru Özel ve Genel Şartları

 

KPSS şartı!

 

Hem Adalet Bakanlığı 2 bin 500 zabıt katibi ve mübaşir alımı , hem de CTE personel alımı (İnfaz ve Koruma Memuru İKM, sağlık memuru, şoför, teknisyen, kaloriferci, büro personeli ve aşçı alımı) için KPSS şartı lise, önlisans ve lisans adayları için en az 70 olarak belirlendi. Beklenen değişiklik maalesef yapılmadı.

 

Yaş şartı!

Sadece Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne alınacak İnfaz ve Koruma Memurları için 20 Yaş şartı bulunmaktadır. Diğer tüm alımlar için 35 yaş şartı bulunuyor! lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 1 Ocak 1981 ve sonra doğumlu olanlar başvuru yapabilecek. Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.

 

Adalet Bakanlığı ve CTE personel alımı başvuru formları!

 

Bknz: Başvuru Formu için TIKLAYINIZ. Başvuru formunu "word" olarak aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Bknz: CTE 3 bin 611 Personel alımı BAŞVURU FORMU için TIKLAYINIZ.

 

Başvuru Yerleri:

 

Başvurular illerdeki Adalet Komisyonlarına yapılabilecek. Bütün illerdeki adalet komisyonlarından sınava gireceğin il için başvuru yapabilirsiniz. Sadece bir unvan için bir adalet komisyonuna başvuru yapılabilecek. Bu konuda özellikle hazırladığımız ve hazırlayacağımız haberlerimizi inceleyiniz.

 

Bknz: İnfaz Koruma Memuru İKM, Mübaşir ve Şoför Alımı Şartları Değişti (5 Ekim 2017)

Bknz: 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı KPSS Şartı Değişiyor mu

Bknz: Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı En Düşük ve Yüksek Puanlar için TIKLAYINIZ.

Bknz: En Az Lise Mezunu 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir - Adaylar Ne Talep Ediyor

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler