1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Adalet Bakanlığı CTE Personeli Yıpranma Zammı Detayları Yayımlandı
Adalet Bakanlığı CTE Personeli Yıpranma Zammı Detayları Yayımlandı

Adalet Bakanlığı CTE Personeli Yıpranma Zammı Detayları Yayımlandı

694 sayılı KHK ile Ceza ve Tevkifevleri CTE personeline verilecek yıpranma payına dair tüm detaylar belli oldu. CTE fiili hizmet zammı nasıl uygulanacak. İşte CTE personeli yıpranma yapı detayları!

A+A-

25 Ağustos 2017 tarihli ve 30165 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak aynı tarih itibariyle yürürlüğe giren 694 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) ile CTE personelleri fiili hizmet süresi zammı kapsamına alınmışlardı.

 

Bu kapsamda Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumlarında 5510 sayılı kapsamında sigortalı olarak görev yapan kadrolu personel fiili hizmet süresi zammına dair iş ve işlem detayları yayımlandı.ili hizmet zammı oranları,

 

CTE fiili hizmet zammından kimler faydalanacak?

 

Ceza infaz kurumlarında, ceza infaz kurumu müdürü, idare memuru, infaz ve koruma başmemuru, infaz ve koruma memuru unvanlı kadrolarda bulunanlar ile Adalet Bakanlığı taşra teşkilatına tahsisli kadro veya pozisyonlarda bulunup ceza infaz kurumlarında görev yapan ve ceza infaz kurumlarında hükümlü ve tutuklularla bilfiil irtibat içinde olan diğer görevlilerin hizmet sürelerine bu işyerlerinde ve işlerde geçen çalışma sürelerinin her 360 gününe 90 gün fiili hizmet süresi zammı eklenecek.

 

Ceza infaz kurumlarında fiili hizmet süresi zammına tabi olarak 5510 sayılı Kanunu kapsamında çalışan sigortalıların 25 Ağustos 2017 tarihinden itibaren prim ödeme gün sayılarına, bu işyerlerinde ve işlerde geçen çalışma sürelerinin her 360 günü için 90 gün fiili hizmet süresi zammı eklenecektir.

 

Bknz: EK1: Fiili hizmet zammı bildirimleri yardım kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Bknz: EK2: Fiili hizmet zammı uygulama kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Bknz: EK3: Fiili hizmet zammı SGK uygulama kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.