Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 148 sözleşmeli teknisyen alıyor

Adalet bakanlığı tarafından yapılacak 2161 sözleşmeli personel alımı içerisinde bulunan 148 teknisyen alımına ilişkin başvuru şartları ve detaylı bilgi haberimizde.

23542
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanlığı tarafından 2 bin 161 sözleşmeli memur alımı yapılacak. Adalet Bakanlığının 2.161 personel alımı içerisinde 148 teknisyen bulunuyor. 148 sözleşmeli teknisyen alımına kimler başvuru yapabilecek, başvuru şartları neler sizler için derledik. Adalet Bakanlığı 2161 personel alımı başvuruları 22 Ağustos tarihinde başlayıp 5 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. Başvurular Adalet Komisyonlarına veya Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılabilecek.

Adalet Bakanlığının 148 teknisyen alımına başvuru yapabilmek için; En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Genel başvuru şartları arasında ise  lisans mezunlarının 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunlarının 2014 yılı KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2014 yılı KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak gerekiyor. Genel başvuru şartları arasında Türk vatandaşı olmak, 35 yaşını bitirmemiş olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, arşiv araştırması sonucu olumlu olmak yer alıyor. Başvurularda istenen belgeler ise başvuru formu(Adalet komisyonları ve Bakanlığın internet sitelerinden) öğrenim belgesinin aslı ya da öğretim kurumunca onaylı örneği, lise ve önlisans mezunlarının ÖSYM’den KPSS sınav sonucu çıktısı. 

148 teknisyen alımında başvurular sonucunda KPSS puan sıralaması esas alınarak ilân edilen kadro/pozisyon sayısının 5 katı kadar aday sözlü sınava çağırılacak. Sözlü sınava girmeye hak kazananlar en geç 13 Ekim 2016 Perşembe günü ilgili komisyonlarda ve varsa ilgili komisyon internet sitelerinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacak. Sözlü sınav 24 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 09:00’da yapılacak. İlanın tüm metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ. Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!