1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 300 Personel Alımı Başvuru Son Günü
Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 300 Personel Alımı Başvuru Son Günü

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 300 Personel Alımı Başvuru Son Günü

Adalet Bakanlığının en az lise mezunu 300 sözleşmeli personel alımı başvuruları sona yarın eriyor. Adalet Bakanlığı tarafından 194 zabıt katibi, 90 mübaşir, 16 teknisyen olmak üzere toplam 300 sözleşmeli personel alınacak.

A+A-

Adalet Bakanlığının en az lise mezunu 300 sözleşmeli personel alımı başvuruları sona yarın eriyor. Adalet Bakanlığı tarafından 194 zabıt katibi, 90 mübaşir, 16 teknisyen olmak üzere toplam 300 sözleşmeli memur alımı 17 Ağustos 2017 tarihinde başlayan başvurular 5 Eylül 2017 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecek.

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımına kadro pozisyonlarına göre lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. Başvuru yapabilmek için 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak şartı bulunuyor. 300 sözleşmeli personel alımında lise mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları içinse KPSSP3 puan türleri esas alınacak.

Sözleşmeli zabıt katibi alımına başvuru yapabilmek için fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak şartı bulunuyor. En az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olanlarda başvuru yapabilecekler.

Sözleşmeli mübaşir alımına başvuru yapabilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmak, sözleşmeli teknisyen alımına başvuru yapabilmek için de en az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Türk vatandaşı olmak, 1 Ocak 1981 ve sonrasında doğmuş olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, arşiv araştırması sonucu olumlu olmak da aranan şartlar arasında yer alıyor. Adalet Bakanlığı 300 sözleşmeli personel alımı ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler