Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavı başvurusu başladı

Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavı birinci ve ikinci oturum için başvurular başladı. son başvuru tarihi, sınav ücreti ve tüm detaylar için tıklayınız.

23646
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından daha önce yapılan görevde yükselme sınavı duyurusunda Bakanlığın Merkez ve Taşra teşkilatında münhal bulunan değişik unvanlardaki kadrolara yönelik olarak 17 Temmuz 2016 tarihinde sınav yapılacak denilmişti. Fakat 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın görüşmeleri sonucunda sınavın 9 Ekim’de yapılması kararlaştırıldı.

09 Ekim 2016 tarihine ertelenen Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavı başvuruları alınmaya başladı. Başvurular 2 Eylül’e kadar devam edecek. Başvurular iki oturum için yapılacak ve bankaya ödenecek sınav ücreti ise 80 TL olarak belirlendi. Sınav ücreti Ziraat Bankası, Vakıfbank veya Halk Bankası şubelerden yapılabilir. Kurumsal tahsilat alanından MEB ödemeleri başlığı ile de internet üzerinden ödeme gerçekleştirilebilir.

Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınav başvuruları ve sınav işlemleri MEB tarafından yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından başvuruların alındığı 09 Ekim 2016 tarihli Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavı birinci oturum başvurusuna ve yine aynı tarihli Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavı ikinci oturum başvurusuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Başvuru için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!