1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Yedek Aday Tercih Başvuruları Başladı
Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Yedek Aday Tercih Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Yedek Aday Tercih Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı tarafından adli yargı yazı işleri müdürü görevde yükselme sınavı yedek tercih başvurusuna ilişkin duyuru yayımlandı. Başvurular bugün sona eriyor.

A+A-

Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 7 Ekim 2017 tarihinde yapılan görevde yükselme yazılı sınavı ile 2 Nisan 2018 ile 14 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucunda başarılı olarak yazı işleri ve idari işler müdürlüğü kadrolarına atanmaya hak kazanan personelin anılan Yönetmeliğin 22’nci maddesi kapsamında atama işlemleri başarı sıralaması ve tercihlerine göre, ilan edilen boş kadro sayısını geçmeyecek şekilde gerçekleştirildiği duyuruldu.

Adalet Bakanlığı adli yargı yazı işleri müdürü görevde yükselme sınavı sonrası ASIL olarak kazanan her aday tercihte bulunmuş olup, ilan edildiği halde ilk atama sırasında doldurulamayan ve feragat nedeniyle boş kalan kadrolar için YEDEK adaylardan tercih alınacaktır.

Yedek adaylardan bir defa tercih alınacağı göz önünde bulundurularak, adayların boş mahal sayısınca tercih yapmaları gerekiyor. Yedek adaylar tercih işlemlerini 6 Kasım 2018 Salı günü saat 17.00'ya kadar tamamlayacaklardır.

Sistemden tercih işlemleri yapılıp tercihler onaylandıktan sonra tercihlerin değiştirilmesi mümkün olmayacaktır. Yedek adaylar ekte ilan edilen boş mahal sayısınca tercih yapabilecektir.

Tercih başvuru ekranına sicil no, T.C. kimlik no, baba adı ve cep telefonunuza gelen SMS şifresi doldurulmak suretiyle giriş yapılabilecektir. Tercih başvuru ekranına girişte baba adı ve sms şifresi büyük harflerle yazılmalıdır. Tercih başvuru sistemine yalnızca Adalet Bakanlığı ağına bağlı bilgisayarlardan girilebilecektir. Tercih başvurusunda bulunacak tüm personele sms şifresi gönderilmiştir. Tercihlere dair tüm sorularınız ve detaylar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler