Adalet Bakanlığı Hakimlik Savcılık Sınav Soru ve Cevapları Yayımlandı

ÖSYM Başkanlığı, Adalet Bakanlığının 2017 yılı adli yargı hakimlik sınavı ile avukatlıktan adli yargı hakimlik sınavı soru ve cevaplarını yayımladı.

32438
Daha Fazla Göster

ÖSYM Başkanlığı, Adalet Bakanlığının 2017 yılı adli yargı hakimlik sınavı ile avukatlıktan adli yargı hakimlik sınavı soru ve cevaplarını yayımladı. 3 Haziran 2017 tarihinde uygulanan 2017 Adalet Bakanlığı Sınavları (2017 Adli Yargı/2017 Adli Yargı-Avukat) adaylarının sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları erişime açıldı.

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilecekleri açıklandı. Adaylar sınav bilgilerine ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden 10 gün süreyle ulaşabilecekler.

Adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Soru Kitapçığı  Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü, sınav kitapçığına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecekler.

Ayrıca, testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanlarını da görebilecekler. Aday işlemleri sistemine giriş yapmak için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adalet Bakanlığı Hakimlik Savcılık Sınav Soru ve Cevapları Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!