1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Adalet Bakanlığı İhraç Edilen 1052 Memur Kamu Personel Listesi 3 Kasım 2018
Adalet Bakanlığı İhraç Edilen 1052 Memur Kamu Personel Listesi 3 Kasım 2018

Adalet Bakanlığı İhraç Edilen 1052 Memur Kamu Personel Listesi 3 Kasım 2018

7150 sayılı KHK ile ihraç edilen 1052 Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görevli kamu personel listesi

A+A-

7150 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun, 3/11/2018 tarihli ve 30584 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de, 7150 Sayılı Kanun yayımlanmıştır. Kabul edilen Kanunda, kamu personeline ilişkin tedbirler, iade hükümleri, rütbesi alınan TSK, Emniyet ve Jandarma personeli. kurum ve kuruluşlara ilişkin tedbirler bulunuyor. 7150 OHAL sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile daha önce yayınlanan 701 sayılı KHK ile ihraç edilenlerin mecliste yasalaşıp kanunlaşmış tam metni ve ihraç iade isim listesi haberimizde. Yeni ihraç değildir.

Bu kapsamda yayımlanan 7150 sayılı Kanun ile Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görevli 1052 kamu personeli Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldı.

Kamu görevinden çıkarılan kişiler kendilerine tebliğ edilmeye gerek kalmaksızın bu kanun kapsamında ihraç edilmekte ve sonrasında hiçbir şekilde kamu görevi yapamamaktadır. Ancak OHAL işlemleri inceleme komisyonundan iade kararı çıkması durumunda eski görevlerine iade edilebilmektedir.

7150 sayılı kanun ile 3 Kasım 2018 tarihinde yasalaşan daha önceki 701 sayılı KHK ile Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görevli ihraç edilen 1052 personel ve iade edilenler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler