1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı İKM Alımı, Zabit Katibi Alımı Yapacak (2500 Adliye Personeli - 3500 İnfaz Koruma Memuru)
Adalet Bakanlığı İKM Alımı, Zabit Katibi Alımı Yapacak (2500 Adliye Personeli - 3500 İnfaz Koruma Memuru)

Adalet Bakanlığı İKM Alımı, Zabit Katibi Alımı Yapacak (2500 Adliye Personeli - 3500 İnfaz Koruma Memuru)

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül merakla beklenen personel alımı açıklamasını yaptı. Adalet Bakanlığına 6 bin Zabıt Katibi ve İnfaz Koruma Memuru alınacak. Adalet Bakanlığı memur alımı detayları için tıklayınız.

A+A-

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından son dakika personel alımı açıklaması yapıldı. Adalet Bakanlığına 2 bin 500 Zabıt katibi alımı için birkaç gün içerisinde ilana çıkılacağı belirtildi. 2 bin 500 Adliye Personeli ( Zabıt Katibi) alımı için ilan çok yakında yayımlanacak. İlanlarla ilgili detaylar anında My Memur'da yer alacaktır.

 

Adalet Bakanlığına ayrıca 3 bin 500 İnfaz Koruma Memuru da alınacağını belirten Bakan Abdülhamit Gül müjdeli haberi vererek personel takviyesinin kısa zamanda yapılacağını ve ilanın yayımlanacağını açıkladı.

 

Bknz: Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi, 250 Mübaşir Alımı İlanı Yayımlandı

 

Adalet Bakanlığının 3 Ekim itibarıyla Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde yayımlanan 1500 hakim ve savcı alımını da hatırlatan gül, 24 Aralık'ta bu alım için sınav yapılacağını belirtti. Son yapılan zabıt katibi alımlarında şartlar ve oluşan en düşük ve yüksek KPSS puanlarını alttaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

 

Bknz: Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı En Düşük ve Yüksek Puanlar için TIKLAYINIZ.

Bknz: En Az Lise Mezunu 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı Başvuru Şartları Nelerdir - Adaylar Ne Talep Ediyor

 

Adalet Bakanlığının şu anda  yaklaşık 1300 kişinin akademide eğitim gördüğünü ve çok hızlı bir şekilde Türk yargısına hizmet edeceğini açıkladı. Ayrıca 15 Eylül’de de mülakatları tamamlanan 2750 hakim ve savcının sonuçlarının açıklandığını belirten Bakan Gül 2018’de de alımların süreceğini açıkladı.

 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Zabıt katibi alımı için birkaç gün içerisinde ilana çıkacağını belirtti ve çalışmaların nihayete getirildiği 2 bin 500 adliye çalışanı alımının başlatılacağını açıkladı. 3 bin 500 infaz koruma personeli alımı da yapılacağını açıklayan Gül çok yoğun bir şekilde personel takviyesiyle birlikte inşallah yargıdaki yük de azalmış olacağını belirtti.

 

Bknz: Ceza ve Tevkifevleri 3611 İKM ve Sözleşmeli Personel Alım İlanı Yayımlandı (İKM-Büro Personeli-Teknisyen-Şoför-Aşçı-Kaloriferci-Sağlık Personeli

Bknz: İnfaz Koruma Memuru İKM, Mübaşir ve Şoför Alımı Şartları Değişti (5 Ekim 2017)

Bknz: 3 Bin 500 İnfaz Koruma Memuru Alımı KPSS Şartı Değişiyor mu

 

Adalet Bakanlığı zabıt katibi alımı ve infaz koruma memuru alımı ilanları yayımlanır yayımlanmaz tüm ayrıntıları ile My Memur olarak sizler için derleyerek açıklamalı yayımlayacağız.

 

ikm-alimi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.