1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. Adalet Bakanlığı İnfaz ve Koruma Memuru Alımında Değişiklik
Adalet Bakanlığı İnfaz ve Koruma Memuru Alımında Değişiklik

Adalet Bakanlığı İnfaz ve Koruma Memuru Alımında Değişiklik

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği değişti. Yönetmelik değişikliği ile sözlü sınav maddesinden İKM ibareleri kaldırıldı. İKM alımı değişikliği 4 Mart 209 tarihli resmi gazetede yayımlandı.

A+A-

Adalet Bakanlığı memur sınav, atama ve nakil yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 14 Mart 2019 tarihli ve 30714 sayılı resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Adalet bakanlığı tarafından infaz ve koruma memuru ibarelerinin yer aldığı SÖZLÜ SINAV maddesinde değişiklik yapıldı.

ADALET BAKANLIĞI MEMUR SINAV, ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

10 Temmuz 2003 tarihli ve 25164 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında yer alan “, infaz ve koruma memuru” ibareleri yürürlükten kaldırılmış ve aynı maddenin dördüncü fıkrasında yer alan “on” ibaresi “beş” şeklinde değiştirilmiştir.

İNFAZVE KORUMA MEMURU ALIMINDA “SÖZLÜ SINAV” ESKİ HÜKÜM

Bağlı Kuruluş kadroları ile zabıt kâtipliği, cezaevi kâtipliği, mübaşir, şoför, infaz ve koruma memuru ve daktilograf kadrolarına yapılacak atamalar hariç olmak üzere sözlü sınava, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilân edilen kadro sayısının beş katı kadar aday çağırılır.

Bağlı Kuruluş kadroları ile mübaşir, infaz ve koruma memuru ve şoför kadroları için yapılacak sözlü sınava merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının on katı kadar aday çağırılır.

Boy ve kilo şartı aranan unvanlarda; ilân edilen kadro sayısının on katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanır.

İNFAZVE KORUMA MEMURU ALIMINDA “SÖZLÜ SINAV” YENİ HÜKÜM

Bağlı Kuruluş kadroları ile zabıt kâtipliği, cezaevi kâtipliği, mübaşir, şoför, ve daktilograf kadrolarına yapılacak atamalar hariç olmak üzere sözlü sınava, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilân edilen kadro sayısının beş katı kadar aday çağırılır.

Bağlı Kuruluş kadroları ile mübaşir, ve şoför kadroları için yapılacak sözlü sınava merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının on katı kadar aday çağırılır.

Boy ve kilo şartı aranan unvanlarda; ilân edilen kadro sayısının aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanır.

ADALET BAKANLIĞI MEMUR SINAV, ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİ

Bu Yönetmeliğin amacı, Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilâtı ile bağlı kuruluşlarında görev yapan memurların naklen atanmalarına ve ilk defa Devlet memuru olarak atanacakların seçimine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Bu yönetmelik adlî ve idarî yargı hâkim ve Cumhuriyet savcıları, hâkim adayları ile icra müdür ve yardımcıları, ceza infaz kurumları ve tutukevleri kontrolör ve stajyer kontrolörleri hariç olmak üzere Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilâtı ile bağlı kuruluşlarına ilk defa Devlet memuru olarak atanacakların sınavlarında, atanmalarında ve görevde bulunan memurların nakillerinde uygulanır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler