Adalet Bakanlığı kadrolu ve sözleşmeli 2371 memur alım başvuru yerleri

Adalet Bakanlığı kadrolu 23 zabıt kâtibi 161 şoför 18 aşçı ve 8 kaloriferci alımı ve sözleşmeli 1560 zabıt kâtibi, 445 mübaşir, 148 teknisyen ve 8 kaloriferci olmak üzere toplam 2371 personel alımı için başvurular bugün başladı. Başvuru yerleri.

23571
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü Kadrolu ve Sözleşmeli olmak üzere 2371 personel alımı yapacağını duyurmuştu. 2161 personel sözleşmeli ve 210 personel de kadrolu olarak alınacak. My Memur olarak alım detayları ile ilgili tüm bilgileri sizlerle geçtiğimiz günlerde paylaşmıştık ve alım yapılacak kadrolarla ilgili başvuru formu ve şartları belirtmiştik. Bugün itibarı ile başvurular başlıyor. Başvuru formuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tarafımıza en çok sorulan sorulardan biri de başvuruların nereye ve nasıl yapılacağıydı. Başvuruların mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekiyor. Başvurular sınavın yapılacağı adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılacak. Mahalli başsavcılıklara yapılacak başvurularda evraklar komisyonlara evrakların gönderilmesi için masraf adaydan alınacak. Aday sadece tek bir unvan, kadro veya pozisyon için tek bir adalet komisyonuna başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla farklı yere başvurular geçersiz sayılacak. Başvuru son tarihi ise 5 Eylül olarak belirtildi.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar her bir branş için farklı zamanlarda açıklanacak. Aşağıdaki ilanda tüm tarihlere ulaşabilirsiniz. Sözlü sınav ise 24 Ekim tarihinde yapılacak. Sözlü sınav konuları şu şekildedir:  İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan), Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan), Genel kültür (20 puan), Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan) konularından oluşmaktadır. Başarılı sayılmak için 100 üzerinden 70 almak gerekiyor.  Şoför alımı için sınav uygulamalı da olacak.

KPSS puan şartı tüm branşlar için 70 olarak açıklandı. KPSS 2016 ve KPSS 2014 puan türleri ile ilgili detaylar ve tüm branşlara ait özel şartlar ilan detayında yer almaktadır. İlanın tüm metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ. BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ. Sözleşmeli Pozisyonlar için sınav izni verilen mahaller: Zabıt kâtipliği pozisyonları için iller TIKLAYINIZ, Mübaşirlik pozisyonları için iller TIKLAYINIZ, Teknisyenlik pozisyonları için iller TIKLAYINIZ, Kalorifercilik pozisyonları için iller TIKLAYINIZ. Kadrolu pozisyonlar için sınav izni verilen mahaller: Zabıt kâtipliği için iller TIKLAYINIZ, Aşçılık için iller TIKLAYINIZ, Kalorifercilik için iller TIKLAYINIZ. Şoförlük için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 sene önce

  Kpss diyosunuz kpss 70 puan olması gerekiyo diyolat

13 Yorum

 1. 5 sene önce

  Birden fazla komisyona başvurulmuyor mu yani örneğin hem Ankara’ya hem de İstanbul’a belgelerimi yolladığımda geçersiz mi sayılıyor ve aynı sistem infaz koruma memurluğunda da var mı

 2. 5 sene önce

  Arkadaşlar adalet bakanlığına nereden nasıl başvuru yapıyoruz yardımcı olun lütfen

 3. 5 sene önce

  Nereye başvurabiliriz aceba bi açıklama vermemişler

 4. 5 sene önce

  Soforluk icin basvuru yaptik kpss 70 istiyor puani dusuremezlermi cok yuksek yani bence cok fazla

 5. 5 sene önce

  Düz lise mezunuyum bende çalışmak istiyorum ama sınavsız iş neler bilmiyorum yardım lütfen

 6. 5 sene önce

  arkadaslar bu kadrolara nasıl basvuru yapıyoruz bilen var mı

 7. 5 sene önce

  arkadaslar bu kadrolaara nası başvuru yapıyoruz bilen var mı

 8. 5 sene önce

  Duz Lise mezunuyom bende calismak istiyorum sinavsiz bende memur olmak istiyorum lutfen yardimci olurmusunuz

 9. 5 sene önce

  Nereye başvurmak gerekiyo

 10. 5 sene önce

  Muhamber Aksu duz lise mezunuyum nereye basvuruda bulunmaliyim lutfen yardim

 11. başvuran arkadaşlar var mı yardımcı olabilirler mi

 12. 5 sene önce

  Kpss diyosunuz kpss 70 puan olması gerekiyo diyolat

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!