1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Adalet Bakanlığı Personel Alımlarında Adayların Tepkisi
Adalet Bakanlığı Personel Alımlarında Adayların Tepkisi

Adalet Bakanlığı Personel Alımlarında Adayların Tepkisi

Adalet Bakanlığı 'nın Yayınladığı 5046 Personel Alımı İlanlarında yer Alan 35 Yaş Şartı ve Diğer Tüm Alımlarda ki Yaş Şartlarına Adayların Tepkisi..

A+A-

Adalet Bakanlığı 'nın Yayınladığı 5046 Personel Alımı İlanlarında yer Alan 35 Yaş Şartı ve Diğer Tüm Alımlarda ki Yaş Şartlarına Adayların Tepkisi Büyüyor.

Adalet Bakanlığı bir çok kadroda sözleşmeli ve kadrolu toplam 5046 personel alacağını yayınladığı ilanlarla duyurdu. Yayınlanan İlanlardaki "35 yaşını bitirmemiş olmak" şartı bir çok adayların tepkisine neden oldu.

Aslında sadece bu alım için geçerli olan bi tepki değil nitekim ülkemizde emekli olabilmek kamuda çalışanlar için 25 yıl çalışmak yeterli iken, emeklilik yaşının kamu personelleri için 65 olması nedeniyle "35 yaşını bitirmemiş olmak" şartı çokta hesap yapılarak eklenen bir madde gibi görünmüyor.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan "Madde 40 – (Değişik: 31/7/1970 - 1327/11 md.) Genel olarak 18 yaşını tamamlıyanlar Devlet memuru olabilirler. Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12 nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartiyle Devlet memurluklarına atanabilirler." bu şekildedir.

Kanun da üst yaş sınırı belirtilmemesine rağmen kurumların personel alım ilanlarında üst yaş sınırı şartı getirilmesi sebebiyle mağduriyetlere neden olmaktadır.

www.mymemur.com olarak yetkililerden talebimiz haklı olan bu taleplere kulak vererek, bir an önce ülkemizin vatandaşı olan ve bu yaşına kadar işsiz veya özel sektörde görev yapmış, Kamu Personeli Seçme Sınavından yeterli puanı almış olanların atanmalarının önünün açılması.

Adalet Bakanlığı 5046 Personel Alımı İlanları İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.