1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Adalet Bakanlığı Personeli GYS ve Unvan Değişikliği Sınav Başvuruları Başladı
Adalet Bakanlığı Personeli GYS ve Unvan Değişikliği Sınav Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı Personeli GYS ve Unvan Değişikliği Sınav Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği başvuruları başladı. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı başvuru şartları, sınav ücreti ve detaylı bilgi haberimizde yer alıyor.

A+A-

Adalet Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği başvuruları başladı. Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında münhal bulunan mühendis, istatistikçi, öğretmen, kütüphaneci, tekniker, teknisyen, müdür, şef ve memur kadrolarına görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı sonuçlarına göre atama yapılacağı açıklandı.

Adalet Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav başvuruları 9 Ağustos 2017 tarihinde başladı, adaylar başvurularını 15 Ağustos 2017 tarihi mesai bitimine kadar Eğitim Dairesi Başkanlığına bizzat veya Cumhuriyet Başsavcılıkları aracılığıyla yapabilecekler. Belirtilen tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının 7 Ekim 2017 günü saat 14.00’da Ankara'da yapılacağı açıklandı. Sınavı yapacak olan ÖDSGM tarafından sınavla ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanacak olan sınav uygulama duyurusu, 28 Ağustos 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının internet adresinden yayınlanacak.

Adalet Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına girmeye hak kazanan adayların isim listesi 28 Ağustos 2017 tarihinde bakanlığın internet adresinden ilan edilecek. Aday 11 – 17 Eylül 2017 tarihleri arasında 155 TL sınav ücreti yatıracaklar. Sınav giriş belgeleri ise 27 Eylül’de Milli Eğitim Bakanlığının internet adresinden yayınlanacak.

Adalet Bakanlığı personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı ile ilgili detaylı bilgiye, boş kadrolara ve duyuru metinlerine bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Görevde yükselme sınav ilanı için TIKLAYINIZ. Unvan değişikliği sınav ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler