1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet Bakanlığı Sözleşmeli 200 Personel Alımı İlanı Yayımlandı
Adalet Bakanlığı Sözleşmeli 200 Personel Alımı İlanı Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli 200 Personel Alımı İlanı Yayımlandı

.Adalet Bakanlığı 2018 yılı memur alımları kapsamında 4 farklı ilan yayımlandı. Bakanlık merkez teşkilatı için de 200 sözleşmeli memur alımı yapılacak. Avukat, istatistikçi, şoför, hizmetli, psikolog ve sosyal çalışması alımı ilanı için tıklayınız.

A+A-

Adalet Bakanlığı Merkez Teşkilatı için 2016-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile Bakanlık Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 10 avukat (tam zamanlı), 20 diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), 30 destek personeli (şoför), 40 destek personeli (hizmetli) ile BakanlıkMerkez Atamalı Taşra Teşkilatında aile, çocuk ve çocuk ağır ceza mahkemelerinde çalıştırılmak üzere 50 psikolog ve 50 sosyal çalışmacı olmak üzere toplam 200 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

Başvuru şartlarını taşıyan adayların KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanarak sıralanması suretiyle; avukat, diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), destek personeli (hizmetli), psikolog ve sosyal çalışmacı pozisyonları için ilân edilen pozisyonun 5 katı, destek personeli (şoför) pozisyonları için ilân edilen pozisyonun 10 katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilân edilen pozisyon sayısı kadar alım yapılacaktır. Başvurular 21 Mayıs ile 30 Mayıs 2018 tarihleri arasında olacak.

Adale Bakanlığı personel alımı genel şartları:m657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak gerekiyor.Personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Avukat Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

Diğer Teknik Hizmet Personeli (İstatistikçi) Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

Destek Personeli (Şoför) Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

Destek Personeli (Hizmetli) Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

Psikolog Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

Sosyal Çalışmacı Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu için TIKLAYINIZ.

Ücret Tablosu için TIKLAYINIZ.

Psikolog ve Sosyal Çalışmacı Alımı Yapılacak Yerleri Gösterir Liste için TIKLAYINIZ.

Başvuru Yapılacak Komisyonları Gösterir Liste için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.