1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı Sözleşmeli 29 Memur Alımı Yapacak
Adalet Bakanlığı Sözleşmeli 29 Memur Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli 29 Memur Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere sözleşmeli mühendis alımı ilanı kapsamında 29 personel alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı sözleşmeli memur alımı başvuru şartları ve detayları My Memur haberde.

A+A-

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4 üncü maddesinin (B) fıkrası 2018-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, her bir unvan/branş için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 5 katı aday arasından, Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 29 mühendis pozisyonuna aşağıda belirtilen branşlarda personel alımı yapılacaktır. Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları 23 Eylül 2019 tarihinde başlayıp, 07 Ekim 2019 tarihinde sona erecek.

ADALET BAKANLIĞI MÜHENDİS ALIMLARI KONTENJAN DAĞILIMI

1 Harita Mühendisi,

8 İnşaat Mühendisi,

9 Makine Mühendisi,

5 Elektrik-Elektronik Mühendisi,

3 Elektrik Mühendisi,

2 Elektronik Mühendisi,

1 Jeoloji Mühendisi,

1 Çevre Mühendisi olmak üzere toplam 29 sözleşmeli memur alımı yapılacak.

KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre her unvan/branş için ayrı ayrı en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilân edilen pozisyon sayısı kadar alım yapılacaktır.

PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

c) 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak. gerekiyor.

PERSONEL ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

Son başvuru tarihi itibarıyla ilan edilen unvan/branşlarda Yükseköğretim kurumlarının ilgili mühendislik bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler