1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Uygulama Metinleri
Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Uygulama Metinleri

Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Uygulama Metinleri

Adalet Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinden yapılan açıklamaya göre 13 Eylül 2014 tarihinde yapılacak zabıt katipliği uygulama sınavında yazdırılacak olan 80 adet ....

A+A-

Adalet Bakanlığı Resmi İnternet Sitesinden yapılan açıklamaya göre 13 Eylül 2014 tarihinde yapılacak zabıt katipliği uygulama sınavında yazdırılacak olan 80 adet uygulama metni yayınlanmıştır. Yapılan açıklama şöyle;

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı  6 ncı maddesinin 6/c bendinde “ Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)” hükmü yer almaktadır.

 Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 13 Eylül  2014 tarihinde yapılacak olan zabıt kâtipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak  metinler aşağıdaki linkte verilmiştir.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği 80 Adet Uygulama Metni İçin TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler