Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

Adalet Bakanlığı personeli zabıt katipliği uygulama sınav metinleri yayımlandı. Adalet Bakanlığının internet adresinden az önce yayımlanan duyuru ile Görevde Yükselme Sınavı zabıt katipliği uygulama metinleri açıklandı.

featured

Adalet Bakanlığı personeli zabıt katipliği uygulama sınav metinleri yayımlandı. Adalet Bakanlığının internet adresinden az önce yayımlanan duyuru ile Görevde Yükselme Sınavı zabıt katipliği uygulama metinleri açıklandı. Adalet Bakanlığınca 7 Ekim 2017 tarihinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları yapılacağı ilan edilmişti.

Adalet Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına başvurular bugün başladı, adaylar 15 Ağustos 2017 tarihi mesai bitimine kadar Eğitim Dairesi Başkanlığına bizzat veya Cumhuriyet Başsavcılıkları aracılığıyla başvuru yapabilecekler. Görevde yükselme sınavı zabıt katipliği uygulama sınavı kapsamında 78 metin yayımlandı.

Zabıt katipliği uygulama sınavı birinci metin; Sosyal, kültürel, teknolojik ve ekonomik alanda meydana gelen gelişmeler ve yüzyılın yeni değerleri karşısında Avrupa Birliğine giden bu süreçte hukuk ve adalet reformu kaçınılmaz olmuş, başta temel kanunlarımız olmak üzere tüm mevzuatımızın Avrupa Birliğine uyumunun sağlanması zorunlu hale gelmiş, bu konudaki değişiklik çalışmaları sürat ve kararlılıkla sürdürülerek büyük ölçüde tamamlanmıştır. 

Bu kapsamlı değişiklikler karşısında Bakanlığımızca çeşitli tarihlerde çıkarılan genelgelerin büyük bir kısmının güncelliğini yitirdiği, aynı konuda onlarca genelge olduğu, zaman zaman bu genelgelere ulaşmakta dahi zorluk çekildiği ve bunların beklenen faydayı sağlamaktan giderek uzaklaştığı bilinmektedir. Bu durumun yargı hizmetini doğrudan sunan, ağır iş yükü altında büyük bir özveri ile çalışan hakim ve Cumhuriyet savcılarımız ile diğer yargı personeline ek yük getirdiği bilinen bir gerçektir. 

Bu gerçekler dikkate alınarak Bakanlığımız tarafından çeşitli tarihlerde çıkarılan genelgelerin güncelliğini sağlamak, uygulama kabiliyetini kaybedenleri ayıklamak, benzer konuları düzenleyen genelgeleri birleştirmek, aykırılıkları gidermek, dilini sadeleştirmek ve uygulama birliğini sağlamak amacıyla bugüne kadar yayımlanan tüm genelgelerin yürürlükten kaldırılarak güncelleştirilmesi yoluna gidilmiştir. 

Bu itibarla, Bakanlığımız tarafından daha önce yayımlanan tüm genelgeler yürürlükten kaldırılmıştır. Yeni yayımlanacak olan genelgelerin tüm camiaya yararlı olması temennisiyle, bilgi edinilmesini ve gereğinin buna göre ifasını rica ederim. Diğer metinler için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adalet Bakanlığı Zabıt Katipliği Uygulama Sınav Metinleri Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!