1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Adalet Bakanlığına Personel Alımı Yapılacaktır Başvuru Tarihi, Başvuru Koşulları ve Sınav Tarihi
Adalet Bakanlığına Personel Alımı Yapılacaktır Başvuru Tarihi, Başvuru Koşulları ve Sınav Tarihi

Adalet Bakanlığına Personel Alımı Yapılacaktır Başvuru Tarihi, Başvuru Koşulları ve Sınav Tarihi

Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim Adayları alınacaktır Başvuru Tarihi, Başvuru Koşulları ve Sınav Tarihi için inceleyin.

A+A-

ADALET BAKANLIĞI 100 İDARİ YARGI HAKİM ADAYI ALIMI DETAYLARI

Adalet Bakanlığı’na Avukatlık mesleğinden adaylığa geçmek isteyenler için yazılı yarışma sınavı ve mülakat ile 9-5 dereceli kadrolara 100 idari yargı hakim adayı alınacaktır.

Başvurular, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezlerinde (tüm il/ilçe ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri) aşağıda (F) bendinde belirtilen usul çerçevesinde alınacak olup; 1 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacak, 10 Eylül Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvuruyu yapan adaylar;

Aşağıda yer alan evraklarla birlikte;

1)Aday Başvuru Kayıt Bilgileri Formunu,

2)Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet sayfasından (www.pgm.adalet.gov.tr) temin edecekleri Avukatlık Mesleğinden İdari Yargı Hakim Adaylığına Geçmek İsteyenler İçin Başvuru Formunu ( bu form eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.),

3)Hukuk Fakültesinden mezun olduğunu gösteren diplomasının sureti, diplomasının düzenlenmemiş olması halinde bitirme belgesi suretini, öğrenimini yabancı ülkelerdeki bir hukuk fakültesinde yapmış olanların ise diploma sureti ile birlikte Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarılı olduğuna dair verilecek belgeyi,

4)Başvuranların fiilen beş yıl avukatlık yaptığını tespiti için gerekli evrakları hazır bulunduracak,

5)Nüfus cüzdanı suretini,

6)Askerlik yaptığına veya ilişiği olmadığına ya da ertelendiğine yahut yedeğe geçirilmiş olduğuna dair belgeyi, (Beş yıllık sürenin hesabında askerlik görevini yapmak için geçirilen süre bu hesaplamaya dahil edilmeyecektir.)

1-10 Eylül 2014 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Hakim Adaylığı Şube Müdürlüğüne veya bulundukları yer Cumhuriyet başsavcılıklarına vermeleri gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.