1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adalet ve CTE 11 Bin 78 Personel Alımı Açıklaması
Adalet ve CTE 11 Bin 78 Personel Alımı Açıklaması

Adalet ve CTE 11 Bin 78 Personel Alımı Açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den son dakika personel alımı açıklaması geldi. 2019 yılı personel alımı sayısı ve ne zaman alınacağına dair detaylar açıklandı. Alım yapılacak branşlar ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

My Memur olarak defalarca gündeme getirmemizin ardından Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül tarafından son dakika personel alımı açıklaması geç de olsa geldi. Gerek 2018 yılı Eylül ayında gerekse 2019 Şubat ayındaki açıklamaların ardından son olarak yapılan Adalet ve CTE personel alımı açıklamasında kontenjan düştü.

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı ile Adliyelere, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için toplamda 2019 yılı içerisinde 11 bin 78 personel alımı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının alındığı açıklaması yapıldı.

Bilindiği üzere 15 bin yeni personel alımı bekleniyordu. Geçtiğimiz yıl 2018’de 18 Mayıs’ta duyurulan personel alımlarının ardından Mayıs sonu itibarıyla ilan olmasa da net kontenjan düşmüş olarak belli oldu diyebiliriz.

ADALET VE CTE PERSONEL ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Adalet Bakanlığı ve CTE 11 bin 78 personel alımı 2019 yılı içerisinde başlayacağını Belirten Abdülhamit Gül maalesef net tarih vermedi. Daha önce yakında başlatılacak denip aylar süren açıklamanın tersi olmasını ve alımların kısa süre içerisinde başlatılmasını bekliyoruz.

ADALET VE CTE PERSONEL ALIMLARI HANGİ BRANŞLARA OLACAK?

Adalet ve CTE personel alımları zabıt katibi, infaz koruma memuru, icra katibi, mübaşir ve destek personel alımları olarak gerçekleşecek. Bilindiği üzere en çok alımlar Zabıt katipliği ile İKM için olmakta.

ADALET BAKANLIĞI 2018 YILI PERSONEL ALIMI BRANŞLARI VE KONTENJANLARI

Adli ve İdari yargı için 4 bin 771 sözleşmeli zabıt kâtibi, 527 sözleşmeli mübaşir, 27 sözleşmeli şoför, 99 sözleşmeli teknisyen ve 69 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 5 bin 493 personel alımı yapıldı.

CTE 2018 YILI PERSONEL ALIMI BRANŞLARI VE KONTENJANLARI

6 bin 681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7 bin 467 personel alımı yapıldı.

Son alımda Adalet Bakanlığına 5 bin 493, CTE için de 7 bin 467 personel alımı yapıldı.

ag.jpg

54030.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler