1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet ve CTE 12 Bin 266 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanıyor! Personel Alımı Sorgulama
Adalet ve CTE 12 Bin 266 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanıyor! Personel Alımı Sorgulama

Adalet ve CTE 12 Bin 266 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklanıyor! Personel Alımı Sorgulama

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE ile İcra Katibi alımları kapsamında 12 bin 266 kadro için sözlü sınav adayları bugün belli oluyor. Adalet komisyonları internet adresleri nasıl sorgulanacak? Detaylar My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Adalet Bakanlığı, CEZA VE TEVKİFEVLERİ CTE Genel Müdürlüğü tarafından 6.126 infaz ve koruma memuru, 247 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 91 hemşire, 84 teknisyen, 169 destek personeli (şoför), 24 destek personeli (aşçı), 2 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 6.743 personel alımı için başvuru sonuçları bugün belli oluyor.

ADALET BAKANLIĞI, Personel Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Zabıt Katibi, Mübaşir, Teknisyen, Aşçı, Şoför Personel İstihdamı Sınavı kapsamında 3.071 sözleşmeli zabıt kâtibi, 1.169 sözleşmeli mübaşir, 96 sözleşmeli şoför,  58 sözleşmeli teknisyen ve 30 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 4.424 personel alımı başvuru sonuçları bugün açıklanıyor.

ADALET BAKANLIĞI, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Sözleşmeli İcra Kâtipliği Sınav İlanı kapsamında yapılacak uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre 1099 SÖZLEŞMELİ İCRA KÂTİBİ alınacaktır.

CTE 6 Bin 743 PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇ DETAYLARI

Sözlü sınava katılacak teknisyen, hemşire, aşçı, kaloriferci adayları ile uygulama sınavına katılacak büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), şoför ve boy-kilo ölçümüne katılacak infaz ve koruma memuru adayları sözlü sınavdan önce 30 Temmuz 2019 tarihinde ilgili Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıkları ve varsa ilgili sınav komisyonunun bağlı olduğu Cumhuriyet başsavcılığı resmi internet sitelerinde ilan edilecek olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

ZABIT KÂTİPLİĞİ UNVANI İÇİN UYGULAMALI SINAV DUYURU TARİHİ

Adaylardan, merkezi sınavda aldıkları puana göre en yüksek puandan başlayarak istihdam edilecek her bir komisyon için ilan edilen pozisyon sayısının 20 katı kadarı, uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır. Buna göre yapılan sıralamada son sıradakilerle aynı puana sahip olanlar da uygulamalı sınava girebilecektir. Sözlü sınava girmeye hak kazananlar en geç 30 Temmuz 2019 Salı günü sınavı yapan adalet komisyonlarının adliye internet sitesinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

ADALET BAKANLIĞI 4 BİN 424 PERSONEL ALIMI SÖZLÜ SINAVA ÇAĞRI DETAYLARI

Zabıt kâtibi unvanı için;

Uygulamalı sınavda başarılı olanlardan, sınav komisyonunca doğru olarak kabul edilen kelime sayısı esas alınmak kaydıyla, en fazla doğru kelime yazan adaydan başlanarak istihdam edilmek istenilen komisyon için ilan edilen pozisyonun 3 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Buna göre oluşturulan sıralamada, son sıradakilerle aynı sayıda doğru kelime yazanlar da sözlü sınava girebileceklerdir.

Mübaşir ve Şoför unvanı için;

Sözlü sınava, merkezî sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere istihdam edilmek istenilen komisyon için ilan edilen pozisyonun 10 katı kadar aday çağrılacaktır. Buna göre oluşturulan sıralamada, son sıradakilerle aynı puanı alanlar da sözlü sınava girebileceklerdir.

Teknisyen ve aşçı unvanı için;

Sözlü sınava, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere istihdam edilmek istenilen komisyon için ilan edilen pozisyonun 5 katı kadar aday çağrılacaktır. Buna göre oluşturulan sıralamada, son sıradakilerle aynı puanı alanlar da sözlü sınava girebileceklerdir.

Sözlü sınava girmeye hak kazananlar en geç 02 Eylül 2019 Pazartesi günü sınavı yapan adalet komisyonlarının adliye internet sitesinde yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

1099 SÖZLEŞMELİ İCRA KÂTİBİ ALIMI UYGULAMA SINAVI, YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ

Uygulama sınavına girmeye hak kazananların listesi 30 Temmuz 2019 Salı günü sınavı yapacak adalet komisyonlarının bulunduğu adliyelerin internet sitelerinde ilan edilecektir. Sınav giriş belgeleri sınav gününe kadar sınavı yapacak adalet komisyonlarından alınabilecektir.

My Memur NOTU:

Sınava girdiğiniz Adalet Komisyonunun internet sitesinden sonuçları öğreneceksiniz. Örneğin: İstanbul adliyesi için www.istanbul.adalet.gov.tr kullanılacaktır. İlgili İlin veya adliye sarayının internet adresini İstanbul yazısını değiştirerek ulaşabilirsiniz.

Komisyon sınav merkezleri için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler