1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet ve CTE 12 Bin 266 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor
Adalet ve CTE 12 Bin 266 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Adalet ve CTE 12 Bin 266 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Adalet Bakanlığı 6 bin 743 personel alımı ile Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü 4 bin 424 personel alımı ve 1099 icra katibi olmak üzere 3 farklı ilan için başvurular yarın sona eriyor. Hangi koşulda Adalet ve CTE’de 2 unvana başvuru yapılabilir?

A+A-

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri “CTE” Genel Müdürlüğü ceza infaz kurumları için sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 6 bin 126 infaz ve koruma memuru, 247 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 91 hemşire, 84 teknisyen 169 destek personeli (şoför), 24 destek personeli (aşçı), 2 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 6 bin 743 personel alımı yapılıyor.

Ayrıca Adalet Bakanlığı adli ve idari yargı bünyesinde ise adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 3 bin 71 sözleşmeli zabıt kâtibi, bin 169 sözleşmeli mübaşir, 96 sözleşmeli şoför, 58 sözleşmeli teknisyen ve 30 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 4 bin 424 personel alımı yapılıyor.

Adalet Bakanlığı, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından da Sözleşmeli İcra Kâtipliği (657 SK. 4/B) Sınav İlanı yayımlanmıştı. Bu kapsamda sınavı yapacak adalet komisyonu olarak belirlenen adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre 1099 sözleşmeli icra kâtibi alımı yapılıyor.

Adalet ve CTE ilanları için başvurular 16 Temmuz 2019’da sona erecek. Başvurularla ilgili olarak her iki ilan için de sizleri ayrı ayrı bilgilendirdik.

My Memur olarak bizlere yöneltilen en önemli sorulardan bir tanesi iki unvan için başvuru yapılabilecek miydi. BU kapsamda Adalet veya CTE ilanlarında bu detaya değineceğiz.

ADALET VE CTE İKİ UNVANA NASIL BAŞVURU YAPILABİLİR?

Adalet Bakanlığı ile CTE ilanlarında iki unvana birden başvuru yapılmamaktadır. Ancak Adalet Bakanlığı 6743 personel alımı ile CTE 4424 personel alımı ilanları birbirinden farklıdır. Bu kapsamda hem Adalet ilanında bir unvana hem de CTE’de yer alan bir unvana başvuru yapılabilir.

Dolayısıyla Adalet Bakanlığında yer alan zabıt katibi alımına başvuru yapan bir aday, aynı zamanda CTE İKM alımına da başvuru yapabilir. Fakat burada dikkat etmesi gereken en önemli husus, komisyon seçimi! Çünkü sınava girilecek komisyonların sınav kesin tarihleri henüz belli olmadığından çakışmamasına veya birbirinden uzak yerlerde olmamasına dikkat etmek gerekmektedir.

İki farklı unvana başvuru yaparken dikkat edilecek tek husus bir ilanda yer alan iki farklı unvana değil, farklı ilanlardaki iki farklı unvana başvuru yapmak gerekmektedir. Aksi durumda başvurular geçersiz olabilecektir.

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı için tıklayınız:

www.jpg

CTE personel alımı ilanı için tıklayınız:

www.jpg

1099 İcra katibi alımı ilanı için tıklayınız:

www.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler