1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adalet ve CTE 12 Bin 713 Personel Alımı Mülakat Puanı KPSS ile Aynı Verilsin! Liyakatli Olanı Mülakatsız Atama
Adalet ve CTE 12 Bin 713 Personel Alımı Mülakat Puanı KPSS ile Aynı Verilsin! Liyakatli Olanı Mülakatsız Atama

Adalet ve CTE 12 Bin 713 Personel Alımı Mülakat Puanı KPSS ile Aynı Verilsin! Liyakatli Olanı Mülakatsız Atama

Adalet Bakanlığı ve CTE perosnel alımı başvurular tamamlandı. 4 ilan için başvuru süreci biterken, 1 ilan için önümüzdeki hafta başlayacak. CTE ve Adalet Bakanlığı personel alımlarında 100 binlerce KPSS adayı ter dökecek!

A+A-

Adalet Bakanlığı ve Ceza Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için toplam 5 farklı ilan yayımlandı. 4 ilan için başvurular tamamlandı. Şimdi sıra sözlü mülakata katılacak adayların belirlenmesinde. 1 ilan için başvurular yakında başlayacak. Başvuru sonuçları açıklanınca My Memur olarak sizleri bilgilendirmeye ve sınavlarla ilgili detayları açıklamaya devam edeceğiz.

My memur olarak gerek Adalet ve CTE gerekse diğer kurum ve Bakanlıklar bünyesince KPSS adaylarının mağduriyetine yol açan MÜLAKAT engelinin aşılması ve tamamen kaldırılması için mücadele veriyoruz. Mülakatın da neden kaldırılması gerektiğini, neden LİYAKLAT’le uzaktan yakından alakası olmadığını her defasında gerek bizler gerekse tüm sendika temsilcileri ele alıyor.

Bu kapsamda Adalet ve CTE için de 10 binlerce aday mülakata çağrılacak. MEB’in son 20 bin öğretmen atamasında yaptığı gibi mülakatla KPSS puanlarının aynı verilmesi talep ediliyor. Mülakat ile personel seçimi kamu kurum ve kuruluşları için doğru ve uygulanabilir bir yöntem değildir. Güvenlik soruşturmaları da adayların atamalardan sonra yapılmakta ve olumsuz olanların yerine yedek adaylar belirlenebilmektedir.

5 PERSONEL ALIMI İLANINDA TOPLAM 168 BİN 65 ADAY MÜLAKATA ÇAĞRILACAK

Adalet Bakanlığı Adli ve İdari Yargıda görev yapmak üzere Sözleşmeli Zabıt Katibi, Mübaşir, Teknisyen, Aşçı, Şoför alımları yapacak. Toplam 4 bin 424 kadro var. 3071 sözleşmeli zabıt kâtibi, 1.169 sözleşmeli mübaşir, 96 sözleşmeli şoför, 58 sözleşmeli teknisyen ve 30 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 4.424 personel alınacak. Toplam 74 bin 30 kişi mülakata çağrılacak.

Adalet Bakanlığı, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 1099 Sözleşmeli İcra Kâtipliği için kadro ayrıldı. Mülakata 20 katı aday çağrılacak. Toplam 21 bin 980 aday mülakatta ter dökecek.

ADALET BAKANLIĞI, Bakanlık Merkez ve Merkez atamalı taşra teşkilatında avukat, destek personeli (hizmetli), diğer teknik hizmet personeli (istatistikçi), psikolog ve sosyal çalışmacı pozisyonlarında çalıştırılmak üzere toplam 276 personel alımı gerçekleştirilecek ve mülakata da toplam bin 380 aday çağrılacak.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE bünyesinde sözlü sınavla erkek adaylar arasından 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim alımı gerçekleştirilecek. Sözlü sınava 5 katı aday olmak üzere toplam 855 aday mülakata çağrılacak.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE için 6.126 infaz ve koruma memuru, 247 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 91 hemşire, 84 teknisyen, 169 destek personeli (şoför), 24 destek personeli (aşçı), 2 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 6.743 personel alımı yapılacak.

61 bin 260 İKM, 420 teknisyen, 4940 katib, 1690 şoför, 120 aşçı, 10 kaloriferci olmak üzere CTE'de sözlü sınava 68 bin 440 aday çağrılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler