Adalet ve CTE 15 Bin Personel Alımları Ne Zaman Başlayacak? Bakan Yayımlanıyor Demişti

Eylül 2018’de müjdesi verilen Adalet ve CTE 15 bin personel alımı için 28 Şubat 2019’da ikinci müjde verilmiş ve ilanların yayımlanacağı açıklanmıştı. Bakan Gül’ün açıklamasından sonra 2 buçuk ay geçti halen ilanlara dair iz yok!

featured

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül personel alımları hakkında beklenen açıklamayı 28 Şubat 2019’da yapmıştı. Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü için personel alımı ilanlarının yakında yayımlanacağını belirten Abdülhamit Gül’ün son açıklamasının üzerinden de 2 buçuk ay geçti ama ilanlara dair 100 binlerce adayın beklentisini karşılayacak hiçbir gelişme yok!

Bilindiği üzere Bakan Gül Eylül 2018’de 15 bin yeni personel alımı yapılacağını ilanların yakında yayımlanacağını belirtmişti. Aylar üzerinden geçti hiçbir ilan yayımlanmadı. Son olarak Sayın Bakan yine 28 Şubat’ta alımların başlayacağını ilanların yayımlanacağını duyurmuştu. Son açıklamanın üzerinden 2.5 ay geçti ama nedense yayımlanan ne ilan ve ne arayan ne soran, adaylar mağdur!

Adalet ve CTE 2018 yılı personel alımı süreçleri de tamamlanmış ve göreve başlama işlemleri sağlanmıştı. Yeni açılacak ceza ve infaz kurumaları için ihtiyaç olduğu belirtilmesine rağmen henüz ilanlar neden yayımlanmıyor sadece açıklama ile yakında deniyor anlaşılmış değil!

2019 MAYIS AYINDA ADALET VE CTE İLANLARI YAYIMLANIR MI?

Adalet Bakanlığında özellikle adliye personeli alımları ile Ceza ve Tekvifevlerinde CTE personel alımı için ilanların Mart ayı itibarıyla yayımlanacak dendi ama Mayıs ayı itibarıyla henüz yok! My Memur olarak gerek atama sürecini, gerek sınav sürecini gerekse yeni alımlara dair başvuru süreçlerini takip etmekte ve sizleri bilgilendireceğiz. Son olarak 2018 Mayıs ayında ne kadar personel alımı yapıldığına dair ayrıntıları da yeni alımlara örnek olması adına paylaşıyoruz.

İKM ALIMI VE ZABIT KATİBİ ALIMI KONTENJANI EN FAZLA OLACAK

Adalet Bakanlığında özellikle adliye personeli olarak zabıt katipliği ile CTE’de İnfaz ve Koruma Memurluğu alımı için kontenjan ayrılacak. 15 bin personel alımının tamamının yapılıp yapılmayacağına dair konuyu gündemde tutmaya devam ediyoruz.

ADALET BAKANLIĞI 2018 YILI PERSONEL ALIMI BRANŞLARI VE KONTENJANLARI

Adli ve İdari yargı için 4 bin 771 sözleşmeli zabıt kâtibi, 527 sözleşmeli mübaşir, 27 sözleşmeli şoför, 99 sözleşmeli teknisyen ve 69 sözleşmeli aşçı olmak üzere toplam 5 bin 493 personel alımı yapıldı.

CTE 2018 YILI PERSONEL ALIMI BRANŞLARI VE KONTENJANLARI

6 bin 681 infaz ve koruma memuru, 49 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 223 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 185 teknisyen, 266 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 21 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 7 bin 467 personel alımı yapıldı.

Son alımda Adalet Bakanlığına 5 bin 493, CTE için de 7 bin 467 personel alımı yapıldı. Yeni başlayacak alımlarda bu sayıların daha da üzerinde olmasını beklemekteyiz.

2019 YILI ADALET VE CTE PERSONEL ALIMLARI BRANŞLARI ŞU ŞEKİLDE OLACAK:

Zabıt Kâtibi, Mübaşir, Teknisyen, İnfaz ve Koruma Memuru İKM , Büro Personeli (Ceza İnfaz Kurumu Kâtibi), Diğer Sağlık Personeli (Sağlık Memuru), Teknisyen, Destek Personeli (Şoför), Destek Personeli (Aşçı), Destek Personeli (Kaloriferci), Avukat, İstatistikçi, Şoför, Hizmetli, Psikolog ve Sosyal Çalışmacı, İcra Kâtibi branşlarında alımlar olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adalet ve CTE 15 Bin Personel Alımları Ne Zaman Başlayacak? Bakan Yayımlanıyor Demişti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!