1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Adalet Yüksek Okul Mezunlarına Müjdeli Haber Adalet MYO
Adalet Yüksek Okul Mezunlarına Müjdeli Haber Adalet MYO

Adalet Yüksek Okul Mezunlarına Müjdeli Haber Adalet MYO

Açıköğretim Adalet Ön Lisans Bölümü Mezunlarını Sevindirecek Dava Kazanıldı

A+A-

Büro-Sen tarafından açılan iptal davası Açıköğretim Adalet  Ön lisans bölümü mezunları için büyük bir müjde olabilir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Ön Lisans Bölümü mezunları Dikey geçiş sınavı ile hukuk fakültesine geçmelerini zorlayan bir uygulama başlatılmıştı öyleki bu uygulamaya göre  Bu kontenjanların yarısına sadece, yüz yüze (örgün) öğrenciler başvurabilecek. Diğer yarısına ise, hem yüz yüze hem de açıköğretimliler başvurabilecek.

Buda açıköğretim adalet ön lisans mezunlarının dikey geçiş sınavı ile 4 yıllık hukuk fakültelerine girme olasılığını düşürmektedir.

Danıştay tarafından görülen dava sonucu yürütmeyi durdurma kararı verildi ve bu sonuç Açık öğretim adalet mezunlarını umutlandırdı.

Sendika tarafından yapılan açıklamada AÖF Adalet mezunu olan arkadaşlarımıza uygulanan Dikey Geçiş sınavı Kota Uygulamasına karşın açtığımız dava sonucu Danıştay Yürütmeyi Durdurma kararı vermiştir. Gerekçeli karar alındıktan sonra ayrıca duyurulacaktır denildi. 

ADALET MYO MEZUNLARI MEZUN OLMADAN MEMUR OLDULAR BAŞLIKLI HABERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.