1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adana Valiliği 600 Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı
Adana Valiliği 600 Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı

Adana Valiliği 600 Bekçi Alımı İlanı Yayımlandı

Adana Valiliği 600 çarşı ve mahalle bekçi alımı ilanları yayımlandı. Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Çukurova ve Ceyhan kaymakamlıkları tarafından 600 çarşı mahalle bekçisi alımı yapılacak. Bekçi alımı şartları için tıklayınız.

A+A-

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında Yüreğir ilçesi için (130) Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı, Seyhan ilçesi için (250) Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı, Sarıçam ilçesi için (50) Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı, Çukurova ilçesi için (120) Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı, Ceyhan ilçesi için (50) Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı olmak için Adana ili için toplam 600 bekçi alımı yapılacaktır.

Bekçi alımı şartları nelerdir?

Erkek ve Türk vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, (Asıl aday listesine girenlerin bekçiliğe giriş sınavı için verdikleri dilekçenin Kaymakamlık tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğüne havale olduğu tarih; yedek aday listesine girenlerin ise adaylığa tayin tarihi dikkate alınacaktır.)

Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak gerekiyor.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartları taşımak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak gerekiyor.

Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, en az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak gerekiyor.

Bekçi alımı başvuruları ne zaman yapılacak?

Bekçi alımı başvuruları 16-30 Kasım 2017 tarihleri arasında, hafta içi mesai saatlerinde (08:30 ile 17:00) İlçe Emniyet Müdürlüğüne bizzat yapılacaktır. Adaylar, çalışmak istedikleri ilçe için ekte yer alan Örnek dilekçe ve istenilen diğer evraklarla birlikte başvuracaklardır. Aynı anda birden fazla ilçe için başvuru kabul edilmeyecektir.

Bekçi alımı yapılan tüm illerin listesi için TIKLAYINIZ.

Seyhan Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.

Yüreğir Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.

Sarıçam Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.

Çukurova Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.

Ceyhan Kaymakamlığı çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.