1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu Sonuçları Açıklandı
Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu Sonuçları Açıklandı

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu Sonuçları Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı tarafından Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu sınav sonuçları açıklandı. Kazanan adayların isim listesi ve yapılacak işlemler için tıklayınız.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı tarafından Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu sınav sonuçları açıklandı. Dışişleri Bakanlığının internet sitesinden yayımlanan duyurular ile her iki sınavı kazanan memurların isim listeleri ve başarılı olan adayların yapması gereken işlemler açıklandı.

Dışişleri Bakanlığının Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu sınavını kazanan adayların aşağıda belgelerle birlikte 17 Ağustos 2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar Bakanlığımız İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na (C Blok 442 ve 443 no’lu odalar) başvurmaları gerekiyor.

İstenen belgeler; Ortaokul veya lisede hazırlık sınıfı okumuş iseler buna dair belge, lise diplomasının aslı veya onaylı örneği ile bir adet fotokopisi, varsa yüksek lisans/doktora diplomasının aslı veya onaylı örneği ile bir adet fotokopisi. Varsa sınava katıldıkları yabancı dil dışında başka yabancı dilden YDS veya eşdeğerliliği ÖSYM tarafından tanınan uluslararası yabancı dil sonuç belgesi, 4 adet vesikalık fotoğraf.

Kamu veya özel sektörde hizmeti varsa SGK hizmet döküm belgesi, halihazırda kamu görevlisi ise kurumundan alınacak hizmet cetveli, tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu. Sözlü sınavdan sonra evlenen adaylar için eşlerine ait Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, nüfus cüzdanı aslı ve üç adet fotokopisi ile adli sicil belgesi ve bir adet fotokopisi olarak belirtildi.

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Sınav Sonucuna İlişkin Duyuru ve Kazanan Adayların İsim Listesi İçin TIKLAYINIZ. Aday Meslek Memurluğu Sınav Sonucuna İlişkin Duyuru ve Kazanan Adayların İsim Listesi İçin TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler