Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu Sonuçları Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı tarafından Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu sınav sonuçları açıklandı. Kazanan adayların isim listesi ve yapılacak işlemler için tıklayınız.

featured

Dışişleri Bakanlığı tarafından Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu sınav sonuçları açıklandı. Dışişleri Bakanlığının internet sitesinden yayımlanan duyurular ile her iki sınavı kazanan memurların isim listeleri ve başarılı olan adayların yapması gereken işlemler açıklandı.

Dışişleri Bakanlığının Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu sınavını kazanan adayların aşağıda belgelerle birlikte 17 Ağustos 2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar Bakanlığımız İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na (C Blok 442 ve 443 no’lu odalar) başvurmaları gerekiyor.

İstenen belgeler; Ortaokul veya lisede hazırlık sınıfı okumuş iseler buna dair belge, lise diplomasının aslı veya onaylı örneği ile bir adet fotokopisi, varsa yüksek lisans/doktora diplomasının aslı veya onaylı örneği ile bir adet fotokopisi. Varsa sınava katıldıkları yabancı dil dışında başka yabancı dilden YDS veya eşdeğerliliği ÖSYM tarafından tanınan uluslararası yabancı dil sonuç belgesi, 4 adet vesikalık fotoğraf.

Kamu veya özel sektörde hizmeti varsa SGK hizmet döküm belgesi, halihazırda kamu görevlisi ise kurumundan alınacak hizmet cetveli, tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu. Sözlü sınavdan sonra evlenen adaylar için eşlerine ait Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, nüfus cüzdanı aslı ve üç adet fotokopisi ile adli sicil belgesi ve bir adet fotokopisi olarak belirtildi.

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Sınav Sonucuna İlişkin Duyuru ve Kazanan Adayların İsim Listesi İçin TIKLAYINIZ. Aday Meslek Memurluğu Sınav Sonucuna İlişkin Duyuru ve Kazanan Adayların İsim Listesi İçin TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu ile Aday Meslek Memurluğu Sonuçları Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!