1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Aday memurlarda mazeret tayinlerinin durdurulması OHAL kapsamına alınamaz
Aday memurlarda mazeret tayinlerinin durdurulması OHAL kapsamına alınamaz

Aday memurlarda mazeret tayinlerinin durdurulması OHAL kapsamına alınamaz

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında çalışan aday memurlarla ilgili olarak mazeret tayinleri OHAL kapsamında durdurulmasına sendikadan büyük tepki var. Aday memurların atanma taleplerinin kabul edilmesi ve yasaya uygun işlem tesis edilmesi istendi.

A+A-

Türk Sağlık-Sen tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atama işlemlerinin durdurulması hakkında yazı gönderildi. Kurum tarafından atanma talebinde bulunan aday memur olan personelin atanma taleplerinin işleme alınmadığı, OHAL nedeni ile durdurulduğu bilgisi üzerine sendikadan büyük tepki var.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 30. maddesinde “16.maddenin ikinci fıkrası ile 19 uncu, 20 nci ve 21 inci maddeler kapsamındaki atanma talepleri hariç, aday memur olan personel atanma talebinde bulunamaz” hükmüne yer verildi.

Aday memur olan personelin Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 16. maddenin ikinci fıkrası ile 19 uncu, 20 nci ve 21 inci maddeler kapsamındaki atanmalarını engelleyici hiçbir düzenleyici işlem, mevzuat hükmü ve de OHAL döneminde çıkarılmış herhangi bir KHK bulunmamasına rağmen Sağlık Bakanlığı tarafından atamaların durdurulduğunun belirtilmesinin ve bu taleplerin işleme alınmamasının usul ve yasaya açıkça aykırılık teşkil ettiği açık olduğu sendika tarafından belirtildi.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 30. Maddesine uygun atanma talebinde bulunan aday memurların atanma taleplerinin kabul edilerek usul ve yasaya uygun işlem tesis edilmesi gerektiği belirtildi. Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler