Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Açıklandı

MEB sözleşmeli aday öğretmen yetiştirme programı açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı programda aday öğretmenlerin alacağı eğitimlere yer verildi. Aday öğretmen eğitim programı için tıklayınız.

featured

Milli Eğitim Bakanlığı aday öğretmen yetiştirme programı yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda 19 Temmuz 2017 tarihinde ataması yapılan sözleşmeli aday öğretmenlerin yetiştirme programı açıklandı. Buna göre aday öğretmenlere 2017 -2018 eğitim öğretim yılında toplam 654 saat eğitim verilecek.

Aday öğretmen yetiştirme programı uyarınca aday öğretmenlere yetiştirme sürecinde, 384 saat sınıf içi ve okul içi, 90 saat okul dışı faaliyetleri, 180 saat hizmetiçi eğitim faaliyetleri olarak toplamda 654 saat eğitim verilmesi kararlaştırıldı. Programda uygulamalara dair genel amaçlara, uygulama açıklamalarına ve esaslarına, programın ayrıntılı planına yer verildi.

Sınıf ve okul içi faaliyetler ders planlama/hazırlık/değerlendirme, ders uygulaması, ders izleme, okul içi gözlem ve uygulamalardan oluşuyor. Okul dışı faaliyetler ise şehir kimliğini tanıma, kurumsal işleyiş, yanı başımızdaki okul, tecrübeyle buluşma, gönüllülük ve girişimcilik çalışmaları, mesleki gelişim ve kariyer çalışma konularından oluşacak. MEB aday öğretmen yetiştirme programı için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!