1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Açıklandı
Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Açıklandı

Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Açıklandı

MEB sözleşmeli aday öğretmen yetiştirme programı açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı programda aday öğretmenlerin alacağı eğitimlere yer verildi. Aday öğretmen eğitim programı için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı aday öğretmen yetiştirme programı yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda 19 Temmuz 2017 tarihinde ataması yapılan sözleşmeli aday öğretmenlerin yetiştirme programı açıklandı. Buna göre aday öğretmenlere 2017 -2018 eğitim öğretim yılında toplam 654 saat eğitim verilecek.

Aday öğretmen yetiştirme programı uyarınca aday öğretmenlere yetiştirme sürecinde, 384 saat sınıf içi ve okul içi, 90 saat okul dışı faaliyetleri, 180 saat hizmetiçi eğitim faaliyetleri olarak toplamda 654 saat eğitim verilmesi kararlaştırıldı. Programda uygulamalara dair genel amaçlara, uygulama açıklamalarına ve esaslarına, programın ayrıntılı planına yer verildi.

Sınıf ve okul içi faaliyetler ders planlama/hazırlık/değerlendirme, ders uygulaması, ders izleme, okul içi gözlem ve uygulamalardan oluşuyor. Okul dışı faaliyetler ise şehir kimliğini tanıma, kurumsal işleyiş, yanı başımızdaki okul, tecrübeyle buluşma, gönüllülük ve girişimcilik çalışmaları, mesleki gelişim ve kariyer çalışma konularından oluşacak. MEB aday öğretmen yetiştirme programı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.