1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Adaylar Dikkat KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzunda Değişiklik Yapıldı
Adaylar Dikkat KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzunda Değişiklik Yapıldı

Adaylar Dikkat KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzunda Değişiklik Yapıldı

Adaylar Dikkat DPB KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzunda Değişiklik Yaptı

A+A-

Bildiğiniz gibi KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzu 17 kasım 2014 tarihinde yayımladı. Aslında 2014/2 Yerleştirmelerinde, 81 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 5.067 kadro ve pozisyon tablo olarak 10 Kasım 2014 tarihinde yani ÖSY Kılavuzu yayımlamadan 1 hafta önce DPB tarafından yayınlandı. Bizde Haber Sitemize ait http://www.mytercihrobotu.com ile sizleri KPSS 2014/2 Tercih robotu ile buluşturduk.

ÖSYM tarafından 19 Kasım 2014 tarihinde bir duyuru yayınladı ve KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzundan Yerleştirme İçin Tercih Yapan veye yapacak olan adayları uyardı. ÖSYM yaptığı duyuru ile KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzunda Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzeltmeler yapıldığı belirtildi.

Düzenleme ile;

"Maliye Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Atama Yönetmeliği’nin “Çalışma şartı” başlıklı 39’uncu maddesinde; “18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik gereği yapılan sınavlar veya benzeri sınavlar sonucunda söz konusu Yönetmeliğin 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan (B) grubu kadrolara atananlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarından naklen atananlar, görevden çekilen personelden yeniden göreve atananlar ve Hazine Avukatı unvanına atananlar; atandıkları birimin bulunduğu il sınırları içerisinde fiilen iki yıl görev yapmak zorundadırlar. Bu sürenin hesabında izinli sürelerden yalnızca yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. Bu süreyi doldurmayanların kurum içi nakilleri yapılmaz.” hükmü yer almakta olup, Maliye Bakanlığının B grubu kadrolarını tercih edecek adayların, atandıkları birimin bulunduğu il sınırları içerisinde fiilen 2 yıl görev yapma zorunluluğunu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.” maddesi eklendi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Tablo-2’de yer alan Arff Memuru kadrolarına “1101” nitelik kodu eklendi. Aşağıda bulunan linkten değişen tabloya ve My Tercih Robotuna erişebilirsiniz.

Arff Memuru Tablo TIKLAYINIZ

MyTercihrobotu.Com TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.