1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adıyaman Üniversitesi İki Memur Alımı Yapıyor! Avukat Alımı
Adıyaman Üniversitesi İki Memur Alımı Yapıyor! Avukat Alımı

Adıyaman Üniversitesi İki Memur Alımı Yapıyor! Avukat Alımı

Adıyaman Üniversitesi 2 avukat alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığında yayımlandı. Üniversite personel alımı ilan metni ve detaylara haberimizde bulabilirsiniz.

A+A-

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere Yükseköğretim Üst Kuruluşları İle Yükseköğretim Kurumları Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre münhal bulunan iki adet avukat kadrosuna sözlü sınavla atama yapılacağı duyuruldu.

Adıyaman Üniversitesi kadrolu avukat kadrosuna memur alım kapsamında başvurular 7 Mayıs ile 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında ilan metninde yer alan başvuru yerine yapılacaktır.

Memur alımı sınavına başvuru şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

Memur alımı KPSS şartı; Son Başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak gerekmektedir.

Personel alımı mezuniyet şartı; Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

Memur alımı deneyim şartı; Avukat kadrosu için başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, En az 2 (iki) yıl mesleği ile ilgili belgelendirmek kaydıyla fiilen çalışmış olmak gerekiyor.

Personel alımı için gerekli şartlar;  Başvuru Formu, Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği, Üç adet vesikalık fotoğraf, KPSS (B) sonuç belgesinin barkotlu bilgisayar çıktısı, Özgeçmiş, Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Adli sicil belgesi, Mesleği ile ilgili fiilen çalıştığına dair onaylı deneyim belgesi ve SGK hizmet dökümü Evrakların resmi kurumlarca onaylı olması gerekmektedir. Personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler