1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Adli Tıp Kurumu 57 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
Adli Tıp Kurumu 57 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Adli Tıp Kurumu 57 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından 57 kamu personeli alımı kapsamında başvuru sonuçları belli oldu. Adli Tıp personel alımı başvuru sonucu oluşan en düşük ve en yüksek KPSS puanları da açıklandı.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından 57 kamu personeli başvuru sonuçları açıklandı. Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında “Biyolog, Diğer Teknik Hizmetler Personeli (Kimyager), Büro Personeli, Destek Personeli, Teknisyen, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Diğer sağlık Personeli (Sağlık Teknisyeni), İnfaz ve Koruma Memuru” pozisyonlarına 26 Ağustos 2019 - 06 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılan başvuru sonuçları açıklandı.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayları belirlemek amacıyla, Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14 üncü maddesi gereğince, başvuruları kabul edilen adayların KPSS'den almış oldukları puanların en yükseğinden başlamak üzere sıralamaları yapılmış ve ilan edilen pozisyon sayısının on katı kadar en yüksek puanlı aday sözlü sınava girmeye hak kazanmıştır.

SÖZLÜ SINAVA KAÇ ADAY ÇAĞRILIYOR?

Sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere Biyolog, Diğer Teknik Hizmetler Personeli (Kimyager), Büro Personeli, Destek Personeli, Teknisyen, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Diğer sağlık Personeli (Sağlık Teknisyeni) pozisyonları için ilan edilen pozisyon sayısının 10 katı, İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı kadar aday çağrıldı.

Başvuru yapan adaylar aşağıdaki başvuru sorgu ekranından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaraları ve doğum tarihlerini girerek başvuru neticesini öğrenebileceklerdir.

Sözlü sınavlar İstanbul Bahçelievler’de bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında yapılacak olup, nihai liste ile sözlü sınav tarihleri daha sonra açıklanacaktır.

Sözlü sınavlara girmeye hak kazanan adayların başvuru yapılan yer ve pozisyona göre en yüksek ve en düşük puanlarını gösterir çizelge adayların bilgisine sunulmuştur.

Başvuru sonuçları için TIKLAYINIZ.

Sözlü Sınava Girecek Adayların En Yüksek ve En Düşük Puanları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler