1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adli Tıp Kurumu 71 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! En Düşük KPSS Puanları Belli Oldu
Adli Tıp Kurumu 71 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! En Düşük KPSS Puanları Belli Oldu

Adli Tıp Kurumu 71 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! En Düşük KPSS Puanları Belli Oldu

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu tarafından sözleşmeli 71 kamu personeli memur alımları kapsamında başvuru sonucu sözlü sınava katılacak adaylar belli oldu. Adli Tıp Kurumu 71 memur alımı sözlü sınav duyurusu için tıklayınız.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından 71 kamu personeli sözleşmeli memur alımı kapsamında Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında 6 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere, ilan edilen pozisyonlara yapılan başvurular incelendi.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayları belirlemek amacıyla, Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14 üncü maddesi gereğince, başvuruları kabul edilen adayların KPSS'den almış oldukları puanların en yükseğinden başlamak üzere sıralamaları yapılmış ve ilan edilen pozisyon sayısının on katı kadar en yüksek puanlı adaylar sözlü sınava girmeye hak kazandığı belirtildi.

Sözlü sınavlar İstanbul Bahçelievler’de bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında yapılacak olup, nihai liste ile sözlü sınav tarihleri daha sonra açıklanacaktır. Sözlü sınav tarihlerine dair detaylar açıklandıkça My Memur olarak sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

ATK 2019/1 MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Son başvuru günü olan 5 Nisan 2019 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak,

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL YAPILDI?

Başvuruda bulunan ve başvuruları kabul edilen adayların öğrenim durumuna göre KPSS P3, KPSS P93 veya KPSS P94 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana göre sıralamaları yapıldı. Bu sıralama sonucunda ilan edilen pozisyon sayısının 10 katı kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, sözlü sınava girmeye hak kazandı. Sıralamalar pozisyon yeri ve unvan bazında ayrı ayrı yapıldı. Aşağıdaki PDF dosyasından tüm detayları bulabilirsiniz.

Sözlü sınav listeleri ve KPSS puanları için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler