1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Adli Tıp Kurumu 72 Kadrolu Memur Alımına Kimler Başvurabilir
Adli Tıp Kurumu 72 Kadrolu Memur Alımına Kimler Başvurabilir

Adli Tıp Kurumu 72 Kadrolu Memur Alımına Kimler Başvurabilir

Adli Tıp Kurumu tarafından 72 kadrolu memur alımı yapılacak. Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatına 42 Mühendis, 10 Tekniker ve 20 VHKİ olmak üzere toplam 72 memur alımına kimler başvuru yapabilecek? Başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde yer a

A+A-

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu 72 kadrolu memur alımına kimler başvuru yapabilecek? Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatında kadrolu memur statüsünde istihdam edilmek üzere 72 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Bu haberimizde Adli Tıp Kurumu memur alımı başvuru şartlarını ve tüm detayları bulabilirsiniz.

Adli Tıp Kurumunun memur alımı yapacağı 72 kadrodan 42’sine lisans mezunları, 30’una ise önlisans mezunları başvurabilecekler. Adaylar başvurularını 12 Şubat ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında sadece Adli Tıp Kurumunun resmi internet sitesi üzerinden yapabilecekler.

Genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 1981 ve sonrasında doğmuş olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, 657’nin 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkum olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

KPSS şartı; Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2016 yılı KPSS’ye giren adaylar başvurabilecekler. Lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden en az 70, önlisans mezunları için de KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı bulunuyor.

22 Bilgisayar Mühendisi alımı için; 4 yıllık Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı ve Teknolojisi, Bilgisayar Sistemleri ve Ağları, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

20 Elektronik Mühendisi alımı için; Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği veya Mekatronik Mühendisliği lisans programından mezun olmak şartı bulunuyor.

20 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) alımı için; 2 yıllık Adalet Meslek Eğitimi, Adalet Önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

10 Tekniker alımı için; Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Donanımı, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri. Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama.

Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar. Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme, Telekomünikasyon, Haberleşme, Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi veya Mekatronik önlisans programından mezun olmak şartı aranıyor. Adli Tıp Kurumu 72 kadrolu memur alımı ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler