1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Adli Tıp Kurumu Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı
Adli Tıp Kurumu Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı

Adli Tıp Kurumu Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından 140 adayın taşeron başvuru sonucu açıklandı. Adli Tıp Kurumunda başvuru yapan adaylardan 137’si kabul, 3’ü reddedildi. Başvurusu reddedilen taşeron işçilere nedeni açıklandı.

A+A-

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçiş için yapmış oldukları başvuruların değerlendirme sonuçlarına ilişkin duyuru yayımladı.

24 Aralık 2017 Tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve1 Ocak 2018 tarih ve 30288 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan Kamu kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Sözleşmeleri Kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçirilmesine ilişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. ve 24. maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esasları belirlendiği tebliğde belirtilen kriterler dahilinde yapılan inceleme sonucunda başvuruları kabul edilen ve edilmeyenler açıklandı.

Elenen taşeron işçilerin elenme sebebi açıklandı! güvenlik personeli için aranan tüm şartlara haiz olmaması sebebiyle ret, emekliliği hak etmiş olması sebebiyle ret, 4 aralık 2017 tarihinde görevde olmaması sebebiyle 3 kişi reddedildi.

Adalet Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada başvurusu kabul edilenler için sınav tarihleri daha sonra açıklanacağı belirtildi. Taşeron başvurusu kabul ve reddedilenler için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler