Adliyelerde Duruşmalar Başladı! Uzun Kuyruklar Dikkat Çekiyor!

Uzun bir süredir kapalı olan adliyelerde duruşmalar bugün itibariyle yeniden görülmeye başlandı.

62928
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Adalet Sarayı’nın Önünde Metrelerce Kuyruk

Yeni tip koronavirüs covid-19 salgını ile ilgili alınan önlemler kapsamında uzun bir süredir adliyelerde nöbet sistemi uygulanıyordu. Bugün itibariyle adliyeler yeniden açıldı ve duruşmalar yapılmaya başlandı. Adliyelerin önünde vatandaşların uzun kuyruklar oluşturması dikkat çekti. İstanbul Adalet Sarayı’nın önünde içerik girecek olan kişiler metrelerce kuyruk oluşturdu. Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi olan koronavirüs salgınının önlenmesi için ülke genelinde alınan bir takım önlemlerde 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren gevşeme yoluna gidiliyor. Yeni normal süreçte adliyelerin 15 Haziran 2020 tarihinde açılması kararlaştırılmıştı.

Yargı Süreci ve Duruşmalar Yeniden Başladı

Geçtiğimiz mart ayından bu yana Türkiye genelinde tüm adliyeler nöbet sistemi ile çalışıyordu. Bu sistemde sadece bazı davalara bakılıyordu. 15 Haziran 2020 (bugün) itibariyle nöbet sistemi sona erdi ve normal çalışmaya geçildi. İstanbul – Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda da bugünden itibaren normal yargı süreçleri ve duruşmalar yeniden başladı. Bu sabah erken saatlerde adliyeye gelen vatandaşlar giriş kapısında uzun kuyruklar oluşturdu. Bu kuyruklarda ve İstanbul Adalet Sarayı’nın bahçesinde oluşan toplaşmalarda sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı gözlemlendi.

“Adliyelerimiz Yeni Normale Hazır”

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül adliyelerin açılmasına dair sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Bakan Gül, sosyal medyadan bazı adliyelerin fotoğraflarını paylaştı. Adliyelerin yeni normal sürece hazır olduğunu, Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine uyarak bütün önlemlerin alındığını söyledi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül vatandaşları da maske, sosyal mesafe temizlik kuralları konusunda uyarmayı ihmal etmedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!