1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Adnan Menderes Üniversitesi 34 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
Adnan Menderes Üniversitesi 34 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Adnan Menderes Üniversitesi 34 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Adnan Menderes Üniversitesi sağlık meslek lisesi ve lisans mezunu 34 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurulara ve şartlara dair detaylar Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlandı. Memur alımı başvuruları ve şartlarına haberimizden ulaşınız.

A+A-

Adnan Menderes Üniversitesi hastanesinde görev almak üzere 34 sözleşmeli hemşire alımı yapılacak. KPSS puan sıralamasına göre sözlü puan olmaksızın hemşire alımı ile ilgili mezuniyet bölümlerine aşağıda yer alan ilan metninden ulaşabilirsiniz.

 

Sözleşmeli personel alımı için şartlar nelerdir?

 

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen devlet memurluğuna girişte yer alan genel şartları taşıyor olmak gerekiyor. 2016 KPSS (B) Grubu sınavlarından Lisans mezunları için KPSSP3, Sağlık Meslek Lisesi mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Sınav tarihi itibariyle en az 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

 

Daha önce sözleşmeli olanlarla ilgili hüküm şu şekildedir:

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmedikçe kuramların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler hükmüne uygun olması gerekmektedir.

 

Sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?

 

Başvurular 25 Eylül 2017 ile 9 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılabilecek. Adaylar Üniversitenin internet sitesinde yer alan başvuru formu, 2016 KPSS sınav sonuç belgesi, öğrenim belgesi, nüfus cüzdanı, resim ve daha önce çalıştıkları kurumdaki aranan niteliklere dair belgeyi hazırlamaları gerekiyor.

 

Bknz: 34 sözleşmeli personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.