Adres Değişikliği Bildirmeme Cezası 50 Liraya Düşürüldü

Adres değişikliğini süresi içinde yerine getirmeyenlere uygulanan 480 liralık idari para cezası 50 liraya indirilirken, adres değişikliği konusunda Gerçeğe Aykırı Beyanda Bulunanlara Bin Lira İdari Para Cezası Bin TL Oldu

12978
Daha Fazla Göster

Adres değişikliğini süresi içinde yerine getirmeyenlere uygulanan 480 liralık idari para cezası 50 liraya indirilirken, adres değişikliği konusunda gerçeğe aykırı beyanda bulunanlara uygulanan 963 liralık idari para cezası bin liraya yükseltildi.

TBMM Genel Kurulunda devam eden “Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” görüşmelerde tasarının 14. Maddesi kabul edildi.

Kabul edilen maddeye göre, adres değişikliğini bildirme yükümlülüğünü 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununda belirtilen süre içinde yerine getirmeyenlere verilen 480 lira idari para cezası 50 liraya indirilirken, gerçeğe aykırı beyanda bulunanlara uygulanan 963 liralık idari para cezası bin liraya çıkartıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adres Değişikliği Bildirmeme Cezası 50 Liraya Düşürüldü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    ben 2015 adres deyişikliği yapmıştım nufus müdürlüğüne calıştıgim yerden ve ev sahibinden burda oturduğuma ait belge vermiştim ama nufus müdürlüğü belge deyil diyerek kabül etmemmiş o eznada tatil iznimi kullandığım esnada polis gelmiş beni bulamamiş yeni taşındığım için komşularda tanımamış ve ceza gelmiş ben hala aynı yerde oturuyorum müracat yapsam cezam düşermi acaba bir bilgisi olan arkadaş varsa cevap verebilirmi şimdiden teş ederim

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!