Adres Kayıt Sisteminde Kayıtlı mısınız? Adres Sorgulama Sayfası

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sayfasından adres sorgulanabilir mi? Kişilerin ve adreslerinin sistemde kayıtlı olup olmadığı öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.

42603
Daha Fazla Göster

​İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kişilerin ve adreslerinin sistemde kayıtlı olup olmadığı aşağıdaki NVİ internet adresinden sorgulanabilir.​​

Adres Kayıt Sistemi içerisinde kayıtlı olup olmadığınızı veya adresinizin doğru olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. İşleme başlamak için T.C. Kimlik Numaranızı ve adresinizi ayrıntılı olarak aşama aşama seçerek Kontrol Et düğmesine basılması yeterli olacaktır.

Adres Kayıt Sistemi’nin hayata geçirilmesi ne fayda sağladı? Nüfus sayımların evden yapılma zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Adres verilerinin tek merkezden standartlara uygun bir şekilde yönetilmesi ve paylaşılması sağlanmıştır.

Yerleşim yeri bazında güncel nüfusun nitelik ve niceliklerine ilişkin güvenilir istatistiklerin üretilmesi sağlanmıştır. Adres kayıtlarının doğru tutulmamasından, yanlış adres beyan edilmesinden, bilgi kirliliğinden ya da adres bileşenlerinin çok sık değişmesi sonucu ortaya çıkan adres karmaşası yüzünden oluşan ekonomik kayıplar önlenmiştir.

Seçmen kütüklerinin oluşturulması ve güncelleştirilmesindeki ek maliyet yükü ortadan kalkmıştır. Sağlık, eğitim, vb. kamu hizmetleri sistem üzerinde tutulan veriler kullanılarak zaman ve maliyet efektif bir şekilde planlanmaya ve uygulanmaya başlanmıştır.

Tahsilatlar için gönderilen tebligatların ilgilisine adres eksikliği nedeniyle geç ulaşması ya da hiç ulaşmamasından kaynaklanan gelir kaybı ve kaçaklar önlenerek vergi gelirlerinin artırılması sağlanmıştır.

Kent bilgi sistemlerinin alt yapısında kullanılması sağlanmıştır. Kamu yatırımlarının planlanması ve uygulanması gerçek veriler ışığında olacağından kayıp ve kaçaklar önlenmiştir. Adres Kayıt Sistemi‘nde kayıtlı olup olmadığınızı sorgulayabileceğiniz sayfaya erişmek için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adres Kayıt Sisteminde Kayıtlı mısınız? Adres Sorgulama Sayfası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!