1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. AES Heyeti Bakan Selçuk'a Sorun, Talep ve Önerileri İlk Elden İletti
AES Heyeti Bakan Selçuk'a Sorun, Talep ve Önerileri İlk Elden İletti

AES Heyeti Bakan Selçuk'a Sorun, Talep ve Önerileri İlk Elden İletti

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkan ve Başkan Yardımcıları eğitim sorunlarına ilişkin talep ve önerilerimizi Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK’a ilk elden iletti.

A+A-

Anadolu Eğitim Sen Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ ile Genel Başkan Yardımcılarımız Asel KAYA ve Nihat ÖRS Milli Eğitim Bakanı sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK ile bir araya geldiler. Anadolu Eğitim Sendikası olarak her zaman eğitim ve eğitimcilerin sorunları ile birlikte çözüm önerilerini de dile getirdiklerini ifade eden ÖĞRETİCİ, bakanlığın yapacağı tüm olumlu çalışmalara katkı sunacaklarını ifade ederek eğitimin acil sorunlarını ve çözüm önerilerini paylaştı.

Genel başkanımız ücretli öğretmenlik, öğretmen atamaları, yer değiştirme sistemi, sözleşmeli öğretmenlik uygulaması, göreve başlamada ve görevde yükselmelerde uygulanan mülakat, Öğretmenlik Meslek Kanunu, genel idari hizmetler ve yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların sorunları ve acil çözüm bekleyen sorunlar ile çözüm önerilerini içeren detaylı raporumuzu Sayın SELÇUK’a takdim etti.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici’nin ayrıca sosyal medyadan Sayın Bakan Selçuk’la görüşmelerine dair açıklamaları da şu şekildedir:

Bugün AES olarak Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk ile görüştük. Görüşmemizde;

- Ücretli öğretmenliğin son bulması, öğretmen açığının kapatılması için 2020 yılında 60 bin öğretmen atamasının yapılması;

- Sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılarak teşvik edici adil ve öngörülebilir bir yer değiştirme sisteminin getirilmesi,

- Aile birliği sağlanamayan tüm öğretmenlerin aile birliklerinin sağlanması,

- Öğretmenlik Meslek Kanunu,

- Yıllardır çözülmeyen ek ders adaletsizliğinin giderilerek maaş karşılığı 15 saat olması,

- Göreve başlama ve görevde yükselmelerde uygulanan mülakatın kaldırılması gibi birçok hususta talep ve çözüm önerilerimizi sayın bakanımıza ilettik.

Bakanlığımızın yapacağı her olumlu çalışmada katkı vereceğimizi belirttik. Sayın Bakan'a nazik kabulü ve ilgisinden ötürü teşekkür ediyorum açıklamasına yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler