1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. AES: İki Talebimiz Karşılık Buldu, Yanlıştan Dönüldü
AES: İki Talebimiz Karşılık Buldu, Yanlıştan Dönüldü

AES: İki Talebimiz Karşılık Buldu, Yanlıştan Dönüldü

Anadolu Eğitim Sendikası AES tarafından yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanlığına yapılan iki talebin de karşılık bulduğunu ve çözüldüğü açıklaması yapıldı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası AES: “Talebimiz Doğrultusunda Meslek Lisesi Öğretmenlerinin Sorunu Çözüldü” açıklaması yaptı. Ayrıca “Ücretli Öğretmenler ve Usta Öğreticiler Ücretlerini Alabilmeleri Talebi de” karşılık buldu ve sorun çözüldü. İşte sendikanın açıklaması ve MEB’e yaptığı başvuruların ayrıntıları.

Talebimiz Doğrultusunda Meslek Lisesi Öğretmenlerinin Sorunu Çözüldü

Milli Eğitim Bakanlığı 28 Mart tarihli yazısında, rutin müfredat kapsamında yürütülecek ders görevleri dışında kalan ders görevleri kısmında İŞLETMELERDE MESLEKİ EĞİTİM 'e de yer vermişti.

İşletmelerde mesleki eğitimin, meslek liselerinde rutin müfredat kapsamında haftada 24 saatlik zorunlu bir ders olduğunu belirtmiş ve bu hatadan dönülmesini talep etmiştik. MEB'in dün yayınladığı yazı ile talebimiz karşılık buldu açıklaması yapıldı.

Talebimiz Doğrultusunda Ücretli Öğretmenler ve Usta Öğreticiler Ücretlerini Alabilecekler

Ücretli öğretmenler ve usta öğreticilerin zorunlu arada ücretlerini alabilmeleri gerektiğini dile getirmiştik. Dün yapılan açıklama ile ücretli öğretmenler ve usta öğreticiler uzaktan eğitim başladığı günden itibaren ek ders ücretlerini alabilecekler.

Bu sorunun çözülmesi sevindirici... Bu uygulama özel okullar ve rehabilitasyon merkezleri için de örnek olmalı, buralarda çalışan meslektaşlarımız da mağdur edilmemelidir.

ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI GENEL BAŞKANI MEHMET ALPER ÖĞRETİCİ’NİN BU İKİ KONU HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI VE MEB’E BAŞVURU DETAYLARI

ÖĞRETİCİ: Meslek Lisesi Öğretmenleri Mağdur Edilmemelidir “30 Mart 2020”

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ MEB 'in ek dersler için son yayınladığı yazı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meslek liselerinin ders çizelgelerinde İşletmelerde Beceri Eğitimi adıyla 24 saatlik zorunlu bir ders olduğunu ifade etti. Açıklamaları şöyle:

Milli Eğitim Bakanlığı ilgili yazısında, rutin müfredat kapsamında yürütülecek ders görevleri dışında kalan ders görevleri kısmında İŞLETMELERDE MESLEKİ EĞİTİM' e de yer vermiştir.

İşletmelerde mesleki eğitim, meslek liselerinde rutin müfredat kapsamında haftada 24 saatlik zorunlu bir derstir.

Oysaki MEB 'in ilgili yazısında bu ders, rutin müfredat kapsamı dışında, isteğe bağlı bir ders gibi belirtilmiştir.

Yapılan bu hata düzeltilmeli, meslek lisesi öğretmenleri mağdur edilmemelidir...

ÖĞRETİCİ: Ücretli Öğretmenlerin Mağduriyeti Giderilmelidir “ 19 Mart 2020”

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ eğitime verilen zorunlu arada ücretli öğretmenlerin mağdur edilmemesi gerektiğini ifade etti. Açıklamaları şöyle;

Öğretmenlerin farklı statülerde çalıştırılması kabul edilemez. Bu farklı statüler öğretmenlik mesleğinin itibarını düşürürken aynı zamanda da birçok mağduriyete yol açmaktadır. Koronavirus nedeniyle zorunlu olarak eğitime verilen arada ücretli öğretmenler, halk eğitim merkezlerinde görevli usta öğreticiler ilgili mevzuat gereği ücret alamayacaklardır. Zaten asgari ücretin altında görev yapan bu öğretmenlerimizin zorunlu tatil döneminde mağdur edilmemesi için Milli Eğitim Bakanlığı gereken tedbirleri almalıdır. Alınacak tedbirler özel eğitim ve öğretim kurumlarında görev yapan meslektaşlarımızın mağdur edilmemesi için de örnek teşkil etmelidir denilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler