1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. AES, Özür Durumu Atamalarında Adres Kayıt Sistemi (AKS) Sorunu İçin MEB’e Başvuru Yaptı
AES, Özür Durumu Atamalarında Adres Kayıt Sistemi (AKS) Sorunu İçin MEB’e Başvuru Yaptı

AES, Özür Durumu Atamalarında Adres Kayıt Sistemi (AKS) Sorunu İçin MEB’e Başvuru Yaptı

Anadolu Eğitim Sendikası AES tarafından öğretmenlerin özür durumu atamalarında adrese kayıt sistemi AKS sorunu için Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yapıldı. Başvuru ile AKS’nin genişletilmesi talep edildi.

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası tarafından Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak, Özür durumu atamalarında; Adres Kayıt Sistemi (AKS)’nin genişletilerek Büyükşehir statüsündeki illerde memuriyet mahalli farklı ve ilçe merkezine uzak mahallelerde çalışan öğretmenler için MEBBİS başvuru ekranının açılmasını talep ettik.

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği tarafından Özür Durumu Atamalarında Adres Kayıt Sistemi (AKS) Sorunu için talepte bulunuldu.

Yapılan başvuruda yılda iki dönem halinde “Özür Durumu Atamaları” planlanmakta ve yapılmaktadır. Önceki özür durumu atama kılavuzlarında “Adres Kayıt Sistemi(AKS)”ne göre atama yapılacağı açıklanarak atama başvuru ekranı ona göre açılmaktaydı. Bu atamalarda sağlık durumu bağlı atamalarda “Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı adresinin bulunduğu yere yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

Aile birliği mazeretine bağlı atamalarda; Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.” İbareleri geçmekteydi.

İLÇE MERKEZİNE UZAKLIĞI 40-50 KM MESAFEDE ESKİ KÖY OLAN MAHALLELER VAR!

Önümüzdeki Ağustos ayında yapılacak özür durumu atamalarında da “Adres Kayıt Sistemi(AKS)’ne göre atama yapılacağını düşünmekteyiz. Özellikle büyükşehir statüsünde olup, memuriyet mahalli olarak büyükşehir merkezinden farklı ve uzak yerleşim merkezlerinde görev yapan öğretmenler için de “Adres Kayıt Sistemi(AKS)’nin uygulanmasını ve atama başvuru ekranının açılmasını talep etmekteyiz. Büyükşehir statüsünde olup, ilçe merkezinden 40 veya 50 km uzakta mahalleler eski adıyla köyler bulunmaktadır.

Öğretmenlerimiz içinde yıllardır bu mahallelerde görev yapan öğretmenler bulunmaktadır. Görev yapılan bu mahallelerden, öğretmenlerimizin adresinin bulunduğu mahalle veya ilçe merkezine atama başvuru ekranı açılmamaktadır. Aile mazereti, çalışılan mahallede ikametin mümkün bulunmaması veya sağlık durumu mazeretinden dolayı atama başvuru ekranının açılması bir haktır, doğru olandır. Konu ile ilgili gerekli adımların atılarak, 2019 Ağustos atama döneminde kılavuza eklenmesi ve sendikanın da bilgilendirilmesi hususunda gereğinin yapılması talep edildi.

aes-004.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler