1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. AES: Yönetici Mülakatlarının Takipçisi Olacağız
AES: Yönetici Mülakatlarının Takipçisi Olacağız

AES: Yönetici Mülakatlarının Takipçisi Olacağız

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ yönetici atamaları ile ilgili açıklama yaparak daha önce verilen sözlerin tutulmasını istedi. Genel Başkan Öğretici’nin açıklamalar ve yönetici görevlendirmeye dair hususlar.

A+A-

MEB' de ilk defa yönetici görevlendirme süreci başlıyor. EKYS sonrası mülakatlar için sayın bakan daha önce 'yazılı sınav puanının aynısı verilecek' demişti. Yıllardır ehliyet ve liyakati öteleyen yönetici atama anlayışından MEB'in artık vaz geçmesini, daha önce verilen sözlerin tutularak mülakatlarda EKYS puanının aynısının verilmesini bekliyoruz.

Yönetici görevlendirmedeki mülakatların takipçisi olacağız açıklamasında bulunan Öğretici, istek ve beklenti olarak bu mülakatın son olması ve mülakat uygulamasının tamamen ortadan kaldırılmasıdır.

EĞİTİM KURUMU YÖNETİCİLİKLERİNE İLK DEFA GÖREVLENDİRME

İlk defa görevlendirme başvuruları

Müdür ve müdür yardımcılığına ilk defa görevlendirilecekler ile daha önce yöneticilik görevinde bulunup hâlen öğretmen olarak görev yapanlardan yöneticiliğe görevlendirilecekleri kapsamaktadır. Yöneticiliğe ilk defa görevlendirme yazılı sınav ve sözlü sınav sonucuna göre yapılacaktır.

Müdür ve müdür yardımcılığı boş bulunan eğitim kurumları ile dört ve sekiz yıllık görev süresini dolduran müdür ve müdür yardımcılarından boşalacak eğitim kurumları, il millî eğitim müdürlüklerince duyurulacaktır.

Müdürlüğe ilk defa görevlendirilecekler Yönetmeliğin 5 ve 24 üncü maddelerinde belirtilen şartlar ile diğer şartları taşımaları gerekmektedir.

Müdür yardımcılığına ilk defa görevlendirilecekler Yönetmeliğin 5 ve 25 inci maddesinde belirtilen şartlar ile diğer şartları taşımaları gerekmektedir.

İlk defa görevlendirme

İlk defa görevlendirmelerde, adayların yazılı sınav puanının %80’ı ile sözlü sınav puanının %20’ı dikkate alınarak görevlendirmeye esas puanları belirlenecektir.

Görevlendirmeler belirlenen puanlar ile tercihleri dikkate alınarak puan üstünlüğü esasına göre yapılacaktır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler